İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli 17 oy alarak Başkan seçildi.
CHP'den 1 kişinin oy vermemesi üzerine Necdet Karaveli başkan seçildi. Meclis üyeleri kendi adaylarına tam oy verseydi sonuç eşit olacaktı. 

Milletvekillerinin de katıldığı İl Genel Meclisi toplantısında seçim öncesinde; CHP'li vekil Deniz Yavuzyılmaz ve AK Parti'nin adayı Necdet Karaveli arasında tartışma yaşandı.
Tartışmayı duyan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, meclise geldi.
Seçim bittikten sonra Necdet Karaveli'yi tebrik eden Mustafa Çağlayan, meclisten ayrıldı.

İlk toplantıda Meclisin en yaşlı üyesi Ali Kemal Karaca, başkanlık etti. Meclis toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz da katıldı. 

Maden işçileri eylemde: Bu işçilerin maaşları bugün yatacak! Maden işçileri eylemde: Bu işçilerin maaşları bugün yatacak!

İl Özel İdaresi binasındaki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan 2024-2029 döneminde görev yapacak başkan adayları belirlendi. 
Mecliste 16 AK Partili, 16 CHP'li Meclis Üyesi oy kullandı. AK Parti'nin İl Genel Meclisi Başkan Adayı Necdet Karaveli iken CHP'nin adayı Hasan Tülübaş oldu.
Mecliste oylama yapıldı.
Necdet Karaveli 17 Hasan Tülübaş 15
oy aldı. 

Muhabir: Öznur Güneş