Kozlu Belediyesi'ne 'seçim yatırımı' adı altında 3 aylık, 45 günlük ve 52 günlük olmak üzere 31 kişinin işe alındığını belirten Altuğ Dökmeci, "30 Nisan itibariyle bu arkadaşlarımızın süresi doluyor. Ben bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim" dedi. 

Hata yapma lüksümüz yok: Tavırlarımıza ve açıklamalarımıza dikkat etmeliyiz! Hata yapma lüksümüz yok: Tavırlarımıza ve açıklamalarımıza dikkat etmeliyiz!

Konuyla ilgili konuşan Altuğ Dökmeci "Bazen söylentiler geliyordu kulağıma ama tam olarak bilgiye sahip değil. Şimdi onlarla alakalı biraz bilgi verelim. Kendilerinin bile haberi olmayan bir bilgi vereceğim size. Belediyemizin seçim yatırımı ve tutsak gibi çalışması için geçici süreli personeller aranmış. Bunların kimisi 3 aylık, kimisi 45 günlük, kimisi 52 günlük şeklinde personeller almış. Bu personellerimize sözleşmeler gizli saklı kapılar arkasında imzalatılmış. Bu personellerin 30 Nisan'da hepsinin süresi bitiyor. Sözleşme süreleri bitiyor. Ne yazık ki ben bu arkadaşlarımızın 25-26 tanesiyle konuştum. Bana dedikleri şey 'ben seçim yatırımı olduğunu bilseydim bu işe başlamazdım" diye konuştu. 
 

Muhabir: Öznur Güneş