TGRT Haber Sunucusu Mehmet Aydın şu açıklamayı yaptı: “Senin nasıl bir hissiyat içinde Zonguladağa hizmet etmek için yanıp tutuştuğunu bir ben bilirim. Yıllar öncesinde bunglow evinde arkadaşlarımızla güzel bir şarkı şarkı söylediğimiz günü haysiyet yoksunluğuyla kamuoyuna servis etmek en hafif tabiriyle alçaklıktır. Ve kişisel hakların ihlalidir. Ne vatan, ne dava ne de Zonguldak sevdası böyle bir tetikçi haberlere kimse tevessül etmez. Ama sizi kimlerin tetikçi kullandığını ben gayet iyi biliyorum. Zonguldak'ın da bildiğini iyi biliyorum.”

Nejdet Tıskaoğlu ne demişti?

“Allah’a yeminler olsun ki; “Hem Liderime,Hem ülkeme, Hem de milletime olan sevdama yakışır bir mücadele örneği sergilemeye çalıştım..

Bir an olsun yorulmadan,bir an olsun beise kapılmadan; Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmamaya çalıştım..

Nerede ise iki yıl kadar önce dostlarım ile birlikte oturup müzik eşliğinde türküler söylediğimiz görüntüleri sanki sakıncalı bir durummuş ve sanki yeni bir görüntüymüş havası oluşturarak kamuoyuna servis eden haysiyet cellatları ile mücadele ettik bir taraftan.

Bazı haysiyet cellatları gibi masa başında viski şişeleri ile başarısız olmamız yönünde planlar yapanların hesaplarını başlarına çalmak içinde ne gerekiyorsa yaptım.

Birileri bir çayın hesabını yapıp kendilerine son anda bahşedilen şeref ile şerefsizlik yapma derdinde iken, ben ise işimi gücümü, maddiyatımı, sağlığımı herşeyimi bir kenera bırakarak aslanlar gibi mücadele ettim.

Bu kutlu mücadeleyi kendi başıma yapmadım elbette. Bu kutlu mücadelede; İl başkanımız,ilçe başkanlarımız,kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz başta olmak üzere teşkilatımızın tüm kademeleri ile birlikte muazzam bir çalışma örneği sergilemeye çalıştık.

Başta İl Başkanımız Mustafa Çağlayan olmak üzere teşkilatımızın her bir ferdine canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.

Şahsımın vekil seçilememiş olmasından ötürü bir üzgünlüğüm asla yoktur. Cumhurbaşkanımıza yoldaş olma onuruna sahip olduktan sonra bir insan başka ne isteyebilir ki?

Cumhurbaşkanımız ile yol arkadaşı olma şerefini bahşeden yüce mevlaya hamd-ü senalar olsun. Bizlere bağrını açarak destek veren tüm hemşehrilerimize ve yol arkadaşlarıma sonsuz minnettarım. 

DURMAK YOK..DOĞRU ADAM İLE YOLA DEVAM.”

Editör: Ali Rıza Tığ