Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, esnaf kredilerine uygulanan faiz oranları ile ilgili açıklama yaparak, karara Esnaf Odalarının sesini çıkarmadığını söyledi.

Topaloğlu: “Hükümet, dar gelirli geçimini zar zor sağlayan kesimleri mağdur etmeye devam ediyor. Bunun son örneği Esnafların günü kurtarmak çarkı çevirmek için bin bir güçlükle çektiği esnaf kredilerine ekonomik koşullar gerekçe gösterilerek Kamu bankası olan Halkbank kredi faiz oranlarını artırmıştır. Bu artış doğrudan biz tüketicileri mağdur edecektir.  

Esnaf son tahlilde bu krediyi ödemek için sattığı ürünlere verdiği hizmetlere zam yapmak zorunda kalacaktır.

Diğer yandan iktidar sermayeye dokunmaya cesaret edememekte. Büyük sermayenin vergi borçları silinirken. Bu sermaye grupları ile yapılan hiçbir sözleşmeye dokunmayan iktidar. Küçük esnafa dar gelirli tüketiciyi perişan etmektedir. Ne yazık ki esnaf odalarının sesi bu konuda hiç çıkmamaktadır. Esnaf odaları artık iktidarın arka bahçesi haline gelmiştir.

Kadıoğlu Mozaikleri Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı eliyle rafa kaldırıldı Kadıoğlu Mozaikleri Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı eliyle rafa kaldırıldı

Esnaflar dayatmacı tek taraflı sözleşmelerle perişan edilmiştir. Bu durum derhal düzeltilmeli. Esnaf faiz oranları eski düzeyine çekilmelidir"dedi.

Kaynak: Haber Merkezi