Kalite odaklı çalışmalarını sürdüren OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde (İTBF), Arkeoloji, Felsefe, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü olmak üzere 6 bölüm; Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından yapılan değerlendirme kapsamında akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. Böylece İTBF’de bütün bölümler akredite olma başarısı gösterdi.

‘GAYEMİZ EN ÜST NOKTAYA ULAŞMAK’

İTBF’de kalite odaklı çalışmalardan sonuç alındığını ve de bu gayretin FEDEK tarafından belgelendirildiğini vurgulayan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Kalite süreci hiç bitmeyen bir yolculuk. Temel gayelerinin tüm birimlerde beklenen standartları yakalayarak eğitim-öğretimin niteliğini en üst noktaya taşımak olduğunu söyledi. Türkiye’deki üniversitelerin kalite standartlarını arttırmasında önemli katkılar sunan ve bu alanda öncü derneklerden biri olan FEDEK’in üyelerine teşekkür ediyorum. Aynı misyon ve ivmeyle OMÜ’nün güvenirliğini ve tanınırlığını sağlamada azimli ve kararlıyız” dedi.

‘ÖNEMLİ BİR KAZANIM’

Takla atan otomobilin sürücüsü Tolunay Kahrıman öldü: 3 ağır yaralı Takla atan otomobilin sürücüsü Tolunay Kahrıman öldü: 3 ağır yaralı

6 bölümün akreditasyon sürecinden başarıyla çıkmasının mutluğunu yaşadıklarını belirten İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Keleş, “FEDEK’in değerlendirme sürecinden geçen 6 bölümümüzden Psikoloji bölümümüz 5 yıl, diğer beş bölümümüz ise 2 yıl akredite olmaya değer görüldü. Daha önce de Coğrafya ve Tarih Bölümlerimiz ikişer yıl akredite olmuştu. Dolayısıyla 6 bölümümüz ile birlikte fakültemizin tüm bölümleri akredite edildi. Tüm bölümlerimizin akredite olması, Fakültemiz ve Üniversitemiz için son derece önemli bir kazanım. Tarih ve Coğrafya bölümlerimiz, FEDEK tarafından yeniden değerlendirilecek. Amacımızın bu 2 bölümümüzün tekrar akredite olmasını sağlamak. Tüm bölümlerimizin akredite olmasında başta Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz Ünal olmak üzere Üniversite yönetimimize, özveriyle çalışan tüm bölümlerimize ve idari personelimize sonsuz teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Kaynak: DHA