Geçen yıl Çaycuma ilçesi Perşembe beldesinde Aygün A., sevgilisi Cihan Yurtbay (64) ile otomobille seyir halindeyken, başka otomobildeki eski sevgilisi Ali O. ve arkadaşı Serkan Albayoğlu'na (42) camdan sarkıp küfür ve hakaret etti. Daha sonra taraflar otomobillerinden inip kavga etti. Aygün A. koşarak kaçtı. Mühendis olduğu öğrenilen Yurtbay, kavga sırasında otomobilinden silahını alıp Serkan Albayoğlu ve Ali O.'ya ateş etti. 2 kurşun isabet eden Serkan Albayoğlu öldü, 4 yerinden vurulan Ali O. ise yaralandı. Başından yaralanan Cihan Yurtbay, tedavi için gittiği hastanede gözaltına alınıp tutuklandı. Yakalanan Aygün A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cihan Yurtbay hakkında 'Kasten öldürme' ve 'Yaralama' suçlarından, Aygün A. için ise azmettirici olduğu suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi ve dava açıldı.
Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya tutuklu Cihan Yurtbay, "İki şahıs bana saldırdı, zorlanarak çantadan silahı aldım. Ben de o an tetiğe basmış oldum. Kaç el ateş ettim hatırlamıyorum. Mecburen tetiğe bastım. Vurulduklarını tedavi için hastaneye gittiğimde öğrendim. Bugüne kadar hiç kavga etmedim" diye konuştu.
Ali O. ile eski sevgili olduğunu ve Serkan Albayoğlu'nu da çalıştığı yerden tanıdığını belirten Aygün A. ise; "Serkan'ın arabaya yaklaşırken attığı içki şişesi Cihan'ın kafasına geldi. Sonra Ali gelip Cihan'ın yakasına yapıştı. Ben de o arada korkup kaçtım. Jandarmaya haber verdim. Cihan'ı azmettirmedim" dedi.
Mahkeme Cihan Yurtbay'ın tutukluluk halinin devamına, Aygün A.'nın ise adli kontrol tedbirindeki imza şartının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. 

Serkan Albayoğlu
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Metin Özden