Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gerçekleştirilen ziyaret programına, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, müdür yardımcıları, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve şube müdürleri katıldı.

İşitme engelli İsmail Aydemir mezun olduğu okula öğretmen oldu İşitme engelli İsmail Aydemir mezun olduğu okula öğretmen oldu

Samsun İl ve ilçe milli eğitim müdürleri ve yardımcıları, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nü ziyaret etti. Canik Belediyesi eğitmenleri tarafından Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde öğrencilere sunulan eğitim imkanları ve özel eğitim müfredat ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Müdürler, kampüste uygulanan eğitim modelinin örnek bir çalışma olduğunu ifade etti. Kampüste yer alan atölyeler, laboratuvarlar, uygulama ve keşif alanlarını tek tek inceleyen müdürler, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde öğrenciler için özel olarak oluşturulan alanların bilim ve teknoloji alanında yetkin bireylerin yetişmesi için çok önemli olduğunu vurguladı. Kampüs de uygulanan eğitim modelinin, eğitimde rol model olan bir çalışma olduğunu da ifade eden müdürler, ziyaretin ardından Akıncı TİHA’nın önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.
 

Kaynak: DHA