Beton mikseri ile otomobilin çarpıştığı kaza kamerada; 1'i ağır, 4 yaralı Beton mikseri ile otomobilin çarpıştığı kaza kamerada; 1'i ağır, 4 yaralı

Akademisyen, Yazar, Araştırmacı, İlahiyatçı Eğitimci Prof. Dr. Mustafa Öztürk, muhtarların hala seçilmelerinin ve aylık ödeme yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

X hesabından paylaşım yapan Prof. Dr. Öztürk “Muhtarların işlevi, e-devlet ile bitti. Hala seçilmeleri ve aylık ödeme yapılması anlamlı ve doğru değil.
32 bin 400 mahalle muhtarının işi, sabahtan akşama kadar muhtarlıkta beklemek. Fuzuli masraf yapılmadan Muhtarlıklar kapatılmalı" dedi.

Sosyal medyada muhtarlarla ilgili yaptığı paylaşıma birçok yorum gelen Öztürk "Muhtar Bilgi Sistemine göre Türkiye’de muhtar sayısı: 50 bin 370. Muhtarların Maaşı : 17 bin 002 TL. 2024 yılı için asgari ücrete zam gelmez ise muhtarların yıllık maaş maliyeti 14 milyar 205 milyon TL. 2024 yılında muhtarlıkların devlete maliyeti 27 milyar TL, israfa son" dedi.

Sosyal medyada yapılan bu paylaşımlara en çok gelen yorum ise "Köy muhtarlıkları gerekli, mahalle muhtarlıkları kaldırılmalı" şeklinde oldu.
Bu paylaşıma muhtarların nasıl karşılık vereceği merak ediliyor.
Screenshot 20240225 093202 Whats App

Muhabir: Öznur Güneş