Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde Ganita’da görkemli bir ‘Gençlik Şöleni’ düzenledi. Sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirilen etkinlik, binlerce vatandaşın bir araya gelerek eğlenmesine vesile olurken Büyükşehir Belediyesi, organizasyonu ise sponsorların katkısıyla kasasına el sürmeden gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Caddesi’nden başlayıp Ganita’da sona eren kortej yürüyüşüne, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve eşi Arzu Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Sürmene Belediye Başkanı Hüseyin Azizoğlu, Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, MHP İl Başkanı Ömer Ayar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan ve binlerce vatandaş katıldı.

'GENÇLER GELECEK DEĞİL BUGÜNÜMÜZDÜR'

Bahçede yorgun mermiyle yaralandı Bahçede yorgun mermiyle yaralandı

Gençlik Şöleni’ne katılan herkese teşekkürlerini sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Gençlik Haftası ve yarın itibariyle kutlayacağımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı sadece ve sadece gençlere armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Bayramınızı kutluyorum. Sevgili gençler, şu sözü artık literatürden kaldırmak istiyoruz. Gençler artık siz bizim geleceğimizsiniz demiyoruz. Çünkü şu anda ülkemizin gelişmesine katkı sunan tam bağımsız Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlememize katkı sağlayan bütün gelişmelerin sahibi olan siz sevgili gençleri yürekten kutluyorum. Böyle bir gençliğe sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Şu anda ülkemizin en büyük gücü siz sevgili gençlerimiz, hem bugünümüzsünüz, hem yarınımızsınız. O nedenle sizler için ne yapsak azdır. Gençlere karşı sözümüzü yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Şimdi gördüğünüz bu güzel, bu renkli gösterilerle beraber bayrağımız her zaman olduğu gibi ilelebet göklerde dalgalanmaya devam edecek. Hepimizin sayesinde ama özellikle gençlerimizin sayesinde” dedi.

ŞÖLEN KEYFİ DOYASIYA YAŞANDI

Trabzon’a özgü kolbastı gösterisiyle vatandaşlar adeta enerjinin doruklarına ulaşırken müzikseverler için unutulmaz anlar yaşatan konserler ise şölenin en dikkat çekici bölümlerindendi. Enis Şahin ve Şule Kaygusuz'un sahne aldığı konserlerde, izleyiciler müziğin keyfini doyasıya çıkardı. Seren Uzun’un etkileyici performansı da geceye damgasını vurdu. Işıklı flyboard gösterisi, izleyenlere nefes kesen anlar yaşattı. Aynı gösteride Türkiye ile Fiiistin bayrağı açılması büyük alkış aldı. DJ performanslarıyla devam eden gece, ritmin ve dansın hiç bitmediği bir atmosfere dönüştü. Şölenin finali ise ünlü sanatçı Oğuzhan Koç’un konseriyle yapıldı. Koç, sevilen şarkılarıyla Ganita’yı dolduran binlerce kişiye unutulmaz anlar yaşatırken şölenin coşkusunu zirveye taşıdı.

Kaynak: DHA