Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem’in Mahalle muhtarlarını bypass ederek 19 Mahalleye asistan atayacağı vaadi üzerine tepkiler büyüyor.

CHP Zonguldak belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem'in broşüründe sosyal asistanlarla ilgili "19 Mahallemizin her birinde meydana gelen problemleri bildirebileceğiniz, sosyal asistanlarımız olacaktır" ifadelerine yer verildi. Mahalle muhtarlarının yok sayılmasına ise Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas sert tepki gösterdi.

“ŞIK OLMADI”
Başkan Nas yaptığı açıklamada, “Keşke kendileri bir bilene sorsaydı. Önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve grup başkanvekilleri bizleri topladıklarında muhtarlara daha geniş yetkiler vereceklerini söylemişti. Muhtarla ile ilgili yasaları da bilmiyor. Keşke bir okusaydı. Asistan nedir? Benim bildiğim asistan hastanede olur. Doktor asistanlarından mı bahsediyor anlamadım? Keşke bir bilene sorup daha detaylı bilgi alsaydı. Yasayla kanunla olan işler bunlar. Ben kendisini fazla ciddiye almadım. Onun boyunu aşar bu işler. Keşke bu işlere girmeseydi. Bu olay şık olmadı. Böyle suni gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesin. Zonguldak’a ne yapacak onu anlatsın. Projeler ile gündem olmaya çalışsın. Kim ona bu akılları veriyor bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Batuhan Karamalak