Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlıkta 3 konu olduğunu söyledi. Denizlerle ilgili çalışma yapılacağını belirten Bakan Özhaseki: “Denizler halkındır. Sahil şeritlerini tarıyoruz. Denizler halkın projesiyle ne kadar kaçak varsa yıkılacak. Biz kendimize iki tane misyon biçtik. Baştan sona bütün gücümüzle deprem olduğundan beri bütün gücümüzü deprem bölgesine aktardık. Biz deprem bakanlığı gibi algılanmaya başladık. Sahil şeritlerini tarıyoruz. Denizler Halkın projesiyle ne kadar kaçak varsa yıkılacak. Bizim derinden takip ettiğimiz her türlü gayret ettiği ama bir konuda çalışıyoruz. Birkaç şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi Hatay’dan başlayarak Artvin’e uzanan şeritte bir çalışma yapıyoruz. Ne kadar kaçakçılık varsa işgal varsa vatandaşın denize ulaşımını engelleyecek bir rant varsa kimse vatandaşımızı engelleyemeyecek.”dedi.

87 kızıl geyik ve 354 bin 754 adet sülün üretilerek doğaya salındı 87 kızıl geyik ve 354 bin 754 adet sülün üretilerek doğaya salındı

Bu adım, sahillerdeki kaçak yapılaşmayı önlemeyi ve halkın denize erişimini engelleyen rantları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ayrıca, yat sahiplerinden sahillerdeki şamandıralara bağlama ücreti olarak günlük 100 euro alınacağı belirtildi. Özhaseki ayrıca, müsilajla mücadele ve deniz kirliliği konularında da çeşitli önlemler alındığını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi