İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye meclisine girdi İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye meclisine girdi

Adaylığının Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) ve Ereğli'ye hayırlı olmasını dileyen Halil Posbıyık, "Parti içi ufak tefek olaylar olabilir, önemli değildir. Önemli olan burada neticeyi bulabilmek ortamında hiç problem yok aramızda. Seçimde hep birlikte elele çalışacağız" dedi.

Belediye Başkan adayı olmaması için yapılan ilgili değerlendirme yapan Posbıyık, şunları söyledi:
"Zonguldak için, bölgemiz için. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hiç önemli değil, onlar bizim partili dostlarımız. Vekilimizle, ilçe başkanımızla hepsi de bizim dostlarımız. Parti içi ufak tefek olaylar olabilir, önemli değildir. Önemli olan burada neticeyi bulabilmek ortamında hiç problem yok aramızda. Milletvekilimiz, ilçe başkanımız ve yönetimle hep beraber hareket edeceğiz. Hayırlı olsun diyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum. Ereğli'miz için hayırlı olsun. Ereğli halkı kimi işaret ederse ona hayırlı olsun diyorum"

Yeni projelere hazırlandıklarını belirten Halil Posbıyık "Tabii bu geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük fırtına felaketi sonrası sorunlar gideriliyor. Her şey çok güzel olacak. Projeler hazırlanıyor. Büyük bir gayretle devam ediyoruz. Şu anda zaten altyapıyı geride unutup yeni projeye hazırlanıyoruz. Ona göre daha çağdaş, daha daim projelerle şaşıracak herkes inşallah. Her zaman sosyal, ekonomik, kültürel ve sportif bakımdan önemli olan bir şehir ve hayatımı bu işe verdim. Aynı gayretle devam ettim yani" dedi

"EREĞLİ'NİN İL OLMASINI YANLIŞ YORUMLUYORSUNUZ"

Ereğli'nin il olması için çalışmalarını sürdüreceğini belirten Halil Posbıyık "Siz ama il olmayı yanlış yorumluyorsunuz. Biz Zonguldak'ı istemediğimizden değil. Zonguldak gönlümüzle, kalbimizle Zonguldak'a bağlıyız. Biz onu söylemiyoruz. Ama yatırımlar gelmediği için Zonguldak merkezde bürokrattan, vilayetten, o bakımdan il olmasını istiyoruz. Ben orada okudum ettim. Bu dönem Ereğli'nin il olması için daha da gayret göstereceğim" diye konuştu.


 

Muhabir: Öznur Güneş