Çaycuma Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi, TTK’dan emekli 50 yaşındaki Kaya Gün uzun süredir tedavi gördüğü Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Kaya Gün için Belediye önünde tören düzenlendi. Törene, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, siyasi aprti temsilcileri, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 
Üzüntüsünü dile getiren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 5 yıl beraber çalıştığı Gün'ün ailesine ve Belediye camiasına başsağlığı diledi.

Çaycuma Belediyesi zabıtasının omuzlarında belediye önüne getirilen Kaya’nın naaşı önünde oldukça duygulu bir konuşma yapan Kantarcı, “Belediyemiz yalnızca bir meclis üyesini değil, Çaycuma çok değerli bir evladını kaybetti.” dedi. Zaman zaman sözcüklerini toparlamakta zorlanan Başkan Kantarcı, konuşmasında “Biz on yıldır Çaycuma için çalışıyoruz. Hep törenlerde, açılışlarda, güzel günlerde beraber olduk ama maalesef hayatın doğası gereği böyle dönemlerde de beraber olmak zorundayız. Kaya arkadaşımızın, arkasından bu kadar topluluğun bir araya geleceğini bilmesini isterdim. Böyle zamanlarda konuşmak zor. Arkasından methetmek, öyleydi, böyleydi demek, hakikatten beyhude. Hepimiz bu dünyaya geliyoruz ve ne zaman olacağını bilmediğimiz zamanda da gidiyoruz. Topluma hizmet edenler için tek bir şey var: Arkada iz bırakmak, iyi adam olmak.” dedi.

İşten atılan 58 güvenlik görevlisi işe geri döndü İşten atılan 58 güvenlik görevlisi işe geri döndü

KAYA GÜN İLGİLENEN ÇOK FARKLI BİR İNSANDI

Kantarcı konuşmasını, “Kaya kardeşimle beş yıldır beraber görev yapıyoruz. Gerek Belediye Meclis Üyelerimiz arasında, gerek bütün çalışanları arasında uyumu sağlayan ve vekil olduğunda gece gündüz belediyeden ayrılmayan, mahallesinde tanınan, sevilen, futbolundan mezarlığına her şeyi ile ilgilenen çok farklı bir insandı. Sadece Belediye Meclis Üyesi bir arkadaşımız değil, Çaycuma’nın çok değerli bir evladını kaybettik. Çok uğraştık ama olmadı. Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Onun adını inşallah yaşatacağız. Bir belediyeci aileden geliyor, dedesi Halil Çavuş, Çaycuma’nın ilk zabıta amiriydi. Ben, hepinize, bizi böyle günde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Sağ olun.” diyerek tamamladı.

Kaya Gün Beleidye

Muhabir: Yeliz Alagöz