İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli 17 oy alarak Başkan seçildi. 

Mecliste 1'inci Başkan vekili, 16 oy alarak CHP'li Nedim Bekar seçildi.
Meclis 2'nci Başkan vekilliğinde ise 
AK Partili Adnan Tıska ile CHP'li Faik Marankoz yarıştı. İlk tur 16-16 berabere biterken ikinci turda iki grup anlaşarak; AK Parti'nin Adayı Adnan Tıska, adaylıktan çekilerek CHP'nin adayı Faik Marankoz, 2'nci Başkan vekili seçildi. 

Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Encümen Toplantısı yapıldı Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Encümen Toplantısı yapıldı

Meclis toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz da katıldı. 

İl Özel İdaresi binasındaki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan 2024-2029 döneminde görev yapacak başkanlar ve İhtisas Komisyonu üyeleri seçildi.
Kâtip üyeliğe ortak önergeyle; Yaşar Canbaş ve Ahmet Ali Mumcu seçildi.
Encümen Üyeliğe ise ortak önergeyle; Ali Kemal Karaca, İsmet Bostancı ve Hamdi Akyüz seçildi.
Ardından İhtisas Komisyonu seçimlerine geçildi.
Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Tarım ve Orman Komisyonu, Sanayi ve Ticaret Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu, Turizm Komisyonu ve ARGE Komisyonu'na iki grubun ortak verdiği önergeyle üye seçimi yapıldı. 

Muhabir: Öznur Güneş