Esnafın hem geriye dönük hem şimdiki kredisine yüzde 17 zam gelmesi ile ilgili esnaftan şikayet aldıklarını belirten Muharrem Coşkun "Gözden kaçan bir şey de var. Bizim kredi kullanırken protokol imzaladığımız evraklarda 'oynak kredi' yazıyor" dedi. 

"ESKİ SİSTEMİ OTURTACAKLAR AMA BİRAZ SÜRE İSTEDİLER" 

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, TCG Kilimli gemisini ziyaret etti Vali Osman Hacıbektaşoğlu, TCG Kilimli gemisini ziyaret etti

Başkan Coşkun, kredilere yapılan yüzde 17'lik zammı şöyle değerlendirdi:
"Özellikle kredi faizleriyle ilgili maliyet artışları mecburen oldu. Zaten biliyorsunuz devlet kullandığımız kredinin yüzde 50'sini sübvanse ediyor. Hemen maliyetlere yansıtmaya başladılar. Yalnız bizim sıkıntımız şu; 
Daha önceden kullanılan kredilere yansımaması gerekiyor ama tabii gözden kaçan bir şey de var. Bizim kredi kullanırken protokol imzaladığımız evraklarda 'oynak kredi' yazıyor. Yani oradan kaynaklanan da bir sıkıntı var. Ama hem bu ayki toplantıda hem önceki toplantımızda hatta toplantıdan çıkıp TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'le de görüştük. Biraz süre istediler bizden. Eski sistemi oturtacaklar ama biraz süre istediler." 

"BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BU ZAMLARI GÖZDEN GEÇİRMESİNİ İSTİYORUM" 

Zonguldak Belediyesi'nin taksi, minibüs ve servis araçları izin belgelerine gelen yüzde 900'lük zammı değerlendiren Başkan Coşkun "Ruhsat harçlarıyla ilgili konuda belediye başkanımız büyük zam yapmış. Ama bu fiyatları bir daha gözden geçirmesini özellikle rica ediyoruz kendisinden. Maliyetlerin biraz yüksek olduğunu gördüm" diye konuştu.
 

Muhabir: Öznur Güneş