Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit ve yönetimi, Belediye Başkan Adayları, il genel meclis üyeleri katıldı.

Açılış konulmasını gerçekleştiren Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit, Cumhurbaşkanının miting ve aday tanıtım toplantısına katılan herkese teşekkür etti.

AK Parti Saffet Bozkurt konuşmasında Cumhurbaşkanı mitingine katılanlara teşekkür etti. Mitingdeki güzel havayı inşallah tüm bölgelerde 31 Mart akşamı göreceğiz. Ak Belediyecilik inşallah herkesle buluşacak”dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı ise: “AK Parti deyince ilk akla belediyecilik aklına geliyor. Cumhurbaşkanımız ilk tanınması İstanbul büyük şehir belediye başkan adaylığı ile başlıyor. Zonguldak’ta tüm belediyeleri hak eden konumdayız. Hükümet ve belediyecilik anlamında yapılan yatırımlar noktasında diğer illere göre Zonguldak çok farklı noktaya geldi. Bizlere çok değer vermiş Sayın Cumhurbaşkanımızın buluşmasında yalnız bırakma yan herkese teşekkür ediyorum. Çaycuma’ya yapılan yatırımları her bir vatandaşımıza anlatmak zorundayız. Aday adayı olan kardeşlerimiz siyasetin bir maraton yarışı olduğunu unutmasınlar. Asla ve asla küsmek gibi bir lüksümüz yok. Birbirimize sarılmak zorundayız. Biz diğer partilerden farklıyız. Bu bilince sahip olduğunuzu biliyorum”diye konuştu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılanlara teşekkür ederek: “ 31 Mart seçimleri için ilk mitingin Zonguldak’ta yapıldı.Yüzümüz ak çıktık. Meydan hınca hınç dolu. Meydandaki coşku Türkiye yüzyılına yakışır. BU işin mimarı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bu organizasyonu yapan il başkanımız, ilçe ve belde başkanlarımız canla başla çalıştılar, teşekkür  ediyorum.

Önümüzde çok az bir zaman var. Çok çalışır bizler milletvekili olarak köy köy belde belde gezeceğiz. Çaycuma’nın ayrı bir yeri var. Enerjinin merkezi, doğalgazın merkezi ve kömür. Bütün gözler Zonguldak’ın üzerinde. 31 Marta kadar sizlerden gece gündüz sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmadan yolumuza devam ediyoruz. Zonguldak’ta AK Belediyeciliği halkımızda buluşturan Başkanımız Ömer Selim Alan. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Yapılamaz, yıkılamaz denilenleri  yaptık. Bu ilçelerin içine Çaycuma’yı da eklememiz gerekiyor. Bütün hizmetleri Çaycuma’ya kazandırmamız gerekiyor. İnşallah buda Belediye Başkan Adayımız Bünyamin Bostancı ile beraber olacak. Ankara’da çalınmadık kapı hiçbir zaman bırakmayacağız. Bir çok hizmetlerimiz vardır ama yetmez"dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan Çaycuma’da katıldığı toplantıda Zonguldak’ın değişen yüzünü anlattı. Çağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk defa bir mitingde belediye başkan adaylarını tanıttığını söyleyerek: “İlk defa Cumhurbaşkanımız büyük şehir olmayan bir ilde ilçe belediye başkanlarınız sizlere emanet etti. Bunun için gururluyuz. Büyük şehirlere yakışa bir miting yapmışken, büyük  şehirlere yakışan hizmetleri de Zonguldak’ımıza getirip artık büyük şehir yapmanın zamanıdır. 31 Martın bunun için bir milat olması gerekiyor. Çaycuma hem politik hem stratejik açıdan Türkiye’nin gündemine oturmuş bir yer haline gelmiştir. Belediye başkanları için ‘Bir para basamaz, bir adam satamaz’derler. Artık belediye başkanları parada basabilir. Bu bölgede o kadar güzel projeler var ki iktidarı arkasına aldığı zaman bunuda halledebilir. Makineden para basamaz ama yapacağı projeler ile Allah’ın izni ile halledebilir. Sürekli temas içinde çalışırda belediyelerimiz kalkınır. Sadece kaldırım yapmak, ağaç dikmek belediyecilik değil"dedi. 

AK Parti Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bünyamin Bostancı ise AK Belediyeciliği Çaycuma ve beldelere kazandırmak zorunda olduklarını söyledi. Bostancı: “Bundan sonra harcayacak hiç vaktimiz yok. 5 yıl en güzel şekilde hem hizmet anlamında hem bölgemize yatırım anlamında en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Bunun için hepinizden destek bekliyoruz. Birlik beraberlik güven içinde olup halkımıza güven vermemiz lazım”diye konuştu.

1-32Ak Parti3

Uzlaşma sağlanamadı: İşçiler greve çıkıyor Uzlaşma sağlanamadı: İşçiler greve çıkıyor

Muhabir: Yeliz Alagöz