Jason Momoa John Curry başrol olan Aquman’a hayat vermeye devam etmiştir. Kahramanın gelen tehditleri karşısında yurdu Atlantis’i savunabilmek adına amansız mücadeleye girmesini konu edinmektedir. Yarı insan olan ve yarı Atlantisli olan Arthur Curry için oluşan tehditler karşısında yurdu olan Atlantis’i savunan aynı zamanda mücadele esnasında gerçekte kim olduğunu ve kendisini tanımaya çalışmaktadır. Doğuştan kazanmış olduğu krallık sıfatına layık olmak için verdiği çaba anlatan film boyunca bu serüvene dahil olmak adeta eşsiz bir film izleme imkanını izleyicilerine sunmaktadır.

Aquaman ve Kayıp Krallık Filminin İlk Fragmanı Yayında

Tüm dönemlerin en fazla hasılatının yapıldığı DC filmi olan Aquaman ilk film için yer alan tüm başrol oyunları beraberinde izleyicileri ile buluşmaya hazırlanıyor. Aquaman’ı ilk defa yenmeyi başaramayan Black Manta babasının intikamını almak için hazırlıklar yapar. Black Manta bu kez her zamankinden daha güçlü bir düşman halini alır. Elinde ise kadim ve kötü bir gücü açığa çıkaran efsane Black Trident bulunmaktadır. Bu güçlü düşmanı yenebilmek için Aquaman Atlantis’in eski Kralı olan hapiste olan kardeşi Orm ile beklenmeyen bir ittifak kurmayı tercih eder. Krallığını korumak ve Aquaman ailesini dünyayı geri dönüşü olmayan bir yıkımdan kurtarmak amacı ile iki üvey kardeşin anlaşmazlıklarını bir kenara bırakması gerekmektedir.

Aquaman ve Kayıp Krallık Filminin Oyuncu Kadrosu

Daha İyi Bir Gelecek İçin Yurtdışı Eğitim Daha İyi Bir Gelecek İçin Yurtdışı Eğitim

Filmin kadrosunda ki tüm başrol oyuncuları rollerine geri dönmeyi planlamaktalar. Hem Atlantis Kralı gem de yeni baba olmuş biri olarak görevlerini dengeleyen Arthur Curry Aquaman rolünde ki Jason Momoa üstlenmiştir. Aquaman’ın üvey kardeşi ve düşmanı olan ancak gönülsüz de olsa müttefiki olarak yeni görev üstlenmek zorunda kalmıştır. Aynı zamanda film içerisinde ki Orm rolünde ki Patric Wilson’dur. Atlantis Kraliçesi ve taht varisinin annesi rolünde olan Amber Heard yer almaktadır.

Aquaman ve Kayıp Krallık Filminin Detayları

Aquaman ailesini ve Atlantis’i yok ederek babasının intikamını almaya her zamankinden daha kararlı olurken Black Manta rolünde olan Yahya Abdul Mateen II bir savaşçı kalbi olmasına rağmen sert lider ve anne rolündeki Nicole Kidman olmaktadır. Aynı zamanda Kral Nereus rolünde olan Dolph Lındgren ve Dr. Stephen Shin rolünde olan Randall Park ise yardımcı rolü tekrar üstlenmiştir. Aquaman ve Kayıp Krallık yönetmenliğini üstlenen James Wan ve yapımcılığını üstlenen Peter Safran, Wan ve Rop Cowan uygulayıcı yapımcılığında ise Galen Vaisman olmak üzere Walter Hamada üstlenmiştir. DC karakterlerine ise Paul Norris ve Mort Weisinger’in yarattığı Aquaman için oluşturulan hikayesi James Wan, David Leslie Johnson McGoldrick, Jason Momoa ve Thomas Pa’a Sibbett kaleme almıştır. David Leslie Johnson McGoldrick ise senaryosunu hazırlamıştır.

Aquaman-1

Aquaman ve Kayıp Krallık Özet

Geçtiğimiz dönemlerde filmde Aquaman’ı yenmeyi başaran Black Manta babasının intikamını almak için adeta yanıp tutuşmaktadır. Aquaman’ı sonsuza kadar alt etmek için elinden geleni de adeta yapmaktadır. Black manta bu defa her zamankinden daha da güçlü olarak bir düşmana dönüşmektedir. Elinde ise kadim ve kötücül olan bir gücü açığa çıkaran efsane Black Trient bulunmaktadır. Aynı zamanda gofilmizle platformunda yeni fragmanlar içerisinde Aquaman’ın ailesi Şeytanla anlaşma yapar ve Black Manta tehdit altında kalır. Kadim bir gücün serbest bırakılması üzerine Aquaman Atlantis’i ve dünyayı geri dönüşü mümkün olmayan yıkımdan korumak adına beklenmeyen bir müttefik ile huzursuz bir ittifak kurmak zorunda kalacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi