TTK'nın sağlık raporuna takılan milletvekili adayı isyan etti  TTK'nın sağlık raporuna takılan milletvekili adayı isyan etti 

Köprü çalışmalarında sabırlı davranan vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan "Özellikle Acılık'taki esnafımız şöyle bir tabir kullandı, çok da hoşuma gitti; 'Biz resmen mağarada yaşıyormuşuz. Bizim önümüz açıldı dedi. Denizin esintisini hissediyoruz. Deniz havası alıyoruz' dediler. Bunlar bizi motive ediyor" dedi.

Başkan Alan, şantiye alanına dönen kent merkezindeki çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:
"Çevre yolundaki trafiği kapattık. Dün itibariyle de çevre yolunun üzerinde bulunan köprünün kalan kısmının kesimi tamamlandı. Şu an Acılık'tan baktığınız zaman çok net şekilde limanı görebiliyorsunuz. Biz de bugün zaten oradaydık. Gece çalışmalarda da oradaydık. Vatandaşımız da gayet memnun. Özellikle oradaki esnafımız şöyle bir tabir kullandı; 'çok da hoşuma gitti. Biz resmen mağarada yaşıyormuşuz. Bizim önümüz açıldı dedi. Denizin esintisini hissediyoruz. Deniz havası alıyoruz' dediler. Tabii bunlar bizim motivasyonumuzu, çalışma şevkimizi daha da arttırıyor. İnşallah daha önce de sizlerin vasıtasıyla ilettiğimiz gibi yılbaşına kalmadan köprüyü kazasız belasız kimsenin burnu kanamadan yerinden kaldırmış olup riski ortadan kaldıracağız. Emniyet güçlerimize başta teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar. Ama en çok da vatandaşımıza teşekkür ediyoruz. Bütün hemşehrilerime şükranlarımı arz ediyorum. Gerçekten sürecin başından beri bizlere inanılmaz destek biz de onlara mahçup etmemek için, inananlara karşı mahcup olmamak için gerçekten 7/24 çalışıyor. Vatandaşımız rahat olsun. Onları düşünen, şehrini düşünen bir belediyeleri var artık. Bütün arkadaşlarımız 946 çalışanımızla beraber gece, gündüz onları daha rahat yaşamaları için, daha ferah yaşamaları için gerçekten yedi yirmi dört bütün personelimiz gayret gösteriyor. Ama ben de dediğim gibi altını çizerek bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum destekleri için. Biz teşekkürler. Sabır ve anlayışla talep ediyoruz."

CUMHURBAŞKANIMIZIN UZUN MEHMET CAMİ PAYLAŞIMI BİZİ ONURE ETTİ"

"Bizim bu şehir için hakikaten çok güzel vatandaşlarımızın talep ettiği, bizlere ilettiği ve bizim de ete kemiğe büründürmeyi hayal ettiğimiz projeler var. Onlar da zaten zamanı geldikçe açıklayacağız sizlere. Cumhurbaşkanımız dün biliyorsunuz Zonguldak, Uzun Mehmet Camii'nin resmini paylaşarak cuma mesajı yayınladı Başkanımızın, Zonguldak'ımıza ne kadar pozitif olduğunu, sıcak olduğunu çok net bir kez daha gördük. Bunlar bunlar bizi çok mutlu ediyor. Gerçekten dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Uzun Mehmet Camii'ni, Zonguldak'ımızı paylaşarak vatandaşlarımızın cumasını tebriği gerçekten bizleri onore ediyor, daha da teşvik ediyor. İnşallah Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanımıza, partimize inananları bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Zonguldak'ta beş yıl daha AK Parti iktidarında Cumhur İttifakı'yla beraber hizmetlere doymayacak. Biz ne dedik bitti. Film daha yeni başlıyor. Sloganımızda daha yeni başlıyoruz."

Kaynak: Öznur Güneş