İstanbul Bakırköy’de, 4 kadın hırsız, ziyaret için Zonguldak'a giden iki çocuklu ailenin evindeki ziynet eşyalarını çaldı. Hırsızlık anları, evdeki bebekler için taktırılan güvenlik kameralarına yansıdı.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Doğan Can Aktaş, eşi ve iki çocuğuyla birlikte aile ziyareti için Zonguldak'a gitti. Evde kimsenin olmamasını fırsat bilen 4 kadın, hırsızlık için girdikleri evden yaklaşık 400 bin lira değerinde ziynet eşyası ve para çaldı. Evlerine hırsız girdiğini öğrenen Aktaş ailesi, haberi alır almaz İstanbul'a döndü. Polis ekipleri, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

HIRSIZLIK ANLARI KAMERADA

Hırsızlık anları, Aktaş aileinin iki bebeği için evlerine taktırdıkları güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, kapıyı zorlayarak açtıktan sonra sakin tavırlarla eve giren 3 kadın şüpheli, doğrudan çiftin yatak odasına yöneliyor. Bu sırada 4'üncü şüphelinin kapıda beklediği görülüyor. Ellerine eldiven taktıkları görülen şüphelilerden ikisi şifonyeri ararken diğeri ise gardroba bakıyor. Şüpheliler ziynet eşyalarını aldıktan sonra yatak odasındaki güvenlik kamerasını fark ediyor. Yüzlerini kapatarak yatak odasından çıkan şüphelilerden biri, çocuk odasına girerek dolapların içine bakıyor.

Doğan Can Aktaş, haberi alır almaz yola çıktıklarını söyleyerek, "Yaklaşık 300-400 bin arasında bir kaybımız var. Yeni doğan bebeğimiz var ona gelen takılar da vardı. Küçük bir miktar dolarımız vardı bunlar tamamen gitti. Zaten bir kutunun içindeydi komple almışlar orayı. Cumartesi bizi aradılar. Biz olayı duyduğumuz gibi hemen Zonguldak’tan yola çıktık. Gelirken Düzce’de durup karakolda ifade vermemiz gerekti acil bir şekilde. İfade verip evimize geldik, bekliyoruz. Süreci takip ediyoruz şu anda" dedi.

Uzmanından bayramda "bol su tüketin" uyarısı Uzmanından bayramda "bol su tüketin" uyarısı

6653355A2F53Fc9232Df9773

Kaynak: Haber Merkezi