Valilik binasında kriz geçirdi  Valilik binasında kriz geçirdi 

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse’yi ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Yerel seçimlerle ilgili olarak Yılmaz, “Yerel seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacak. Ancak bazı istisnalar belki olabilir. Bundan önce çok istisnai bazı yerlerde 3 dönem üzerine bazı ilaveleri yaptığımız yerler olmuştu. Hatta İstanbul’da Zeytinburnu’nda çok başarılı belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için onu Beykoz’da aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçimlerinde de çok bağlı olduğumuzu gördünüz. O bakımdan belediye seçiminde de azami buna riayet edilecek ama belki istisna olabilir” diye konuştu.
Öte yandan Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal 3 dönemdir aralıksız görev yapıyorlar.
Zonguldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Çaydeğirmeni Beldesi’nde 4 dönemdir Ak Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Satılmış Gebeş’in beşinci dönem için Genel Merkez’in onay alıp alamayacağı merak ediliyor. 
 

Kaynak: Haber Merkezi