Mustafa Varank, Türkiye’nin ilk üretim tesisinin açılışına geliyor Mustafa Varank, Türkiye’nin ilk üretim tesisinin açılışına geliyor

Ekonomik anlamda mali peki beni sağlayacaklarını belirten Tahsin Erdem, kenti Zonguldak Kömürspor'un içinde olduğu duruma benzeterek "Zonguldak sporumuz neyse Zonguldak'ın durumu da aynı koşullarda" diye konuştu. 

Tahsin Erdem, kamunun kaynaklarına israf etmeyeceğini belirterek şunlar söyledi: "İyi bir durumda olmadığımız belli. Zonguldak sporumuz neyse Zonguldak'ın durumu da aynı koşullarda. Bunu bir ironi olsun diye emsal göstermek için söylüyorum. Bu tabii haklılık olmak, haklı çıkmak için söylemiyorum ama; ben şuna inanıyorum, görevimizi iyi yaptığımız şekilde, kamunun kaynaklarını israf etmediğimiz takdirde, şu ekonomik anlamda mali disiplini sağladığımız sürece, tüyü bitmemiş yetimin hakkının buralarda olduğunu bildiğimiz zaman, hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Biz bazen şunu söyledik, Zonguldak eski günlerine dönecek dediğimiz dönemlerde siyah beyaz yani enseyi karartma tabloları kondu önümüze. Ama bizim söylediğimiz; kendi kendine yetebilen bir belediyecilik anlayışı, halkçı belediyecilik anlayışı. Yaklaşık 10 bine yakın 9 binden fazla bir oy almanın tabii ki mutluluğu var içinde. Şu bazen yazıp çiziliyor ama bu benim kesinlikle söylemlerim değil. Şunu söyleyebilirim. Hiçbir zaman zafer olarak nitelendirmedim." 

Muhabir: Öznur Güneş