Zonguldak'ta kutlanan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramında CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu'nun İnşaat Mühendisi Ozan Demirtaş'a kafa atması kamuoyunda tepkiyle karşılandı. 

TİP'e bak! Sahildeki kaçak büfeye sahip çıktı! TİP'e bak! Sahildeki kaçak büfeye sahip çıktı!

Birhan Şahin, Ozan Demirtaş'a yapılan saldırı kınayarak şunları söyledi:
"Son günlerde basına yansıyan haberlerden, 1 Mayıs kutlamaları esnasında CHP Merkez İlçe Başkanı tarafından TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Zonguldak İl Temsilcisi Ozan Demirtaş’a sözlü ve fiziki saldırıda bulunulduğunu öğrendik. Sayın Ozan Demirtaş ile yaptığımız görüşmede de konuyu teyit ettik.
Her şeyden önce belirtmek isteriz ki 1 Mayıs dünya emekçilerinin emek ve mücadele günü, dünya işçi bayramıdır. Sebebi ne olursa olsun böyle bir günde 1 Mayıs yürüyüşüne katılmak üzere hazırlanan TMMOB kortejinde yer alan arkadaşımıza yönelik saldırıyı kutlamalara katılan binlerce emekçiye ve TMMOB’ye yapılmış saygısızlık olarak görüyoruz.
Düşmanlıkların, ötekileştirmelerin olmadığı, birbirine güvenen bir arada bulunmaktan mutlu olan insanlar toplumu olma özlemini dile getirdiğimiz böyle bir günde yaşanan olayı 1 Mayıs ruhunu kavrayamamış ve özümseyememiş olmasına veriyor. CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı olma sorumluluğunu taşıyan Sayın Osman Zaimoğlu’nu şiddetle kınıyoruz.
Bu müessif olaya maruz kalan Ozan Demirtaş arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizle, her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

Muhabir: Öznur Güneş