Kamil Altun ve Özcan Ulupınar'dan Saffet Bozkurt'a ziyaret Kamil Altun ve Özcan Ulupınar'dan Saffet Bozkurt'a ziyaret

Başkan Adayı Dereli diğer adayların hiç projesi olmadığını ifade ederek, “milli görüş belediyeciliği yapılması gerekenleri söyledikçe diğer adayların bir adayın özellikle bakıyorum hiç projesi yok gibi. Bir başka adayın projelerine baktığımız da önceki seçim döneminde söylenmiş şeylerin 5 senede yapmayıp bu önümüzdeki 5 senede yapacak gibi lanse edilmesi var”dedi

‘41 PROJENİN SAHADAKİ ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, “Hafta sonu genel merkezimizde Zonguldak’ın sorunları Zonguldak’ın problemleri ile ilgili çok ciddi ve çok akademik bir eğitim aldık. Genel merkezimizin milli görüş belediyeciliğinde Zonguldak’ta hayat bulması için geçen hafta yaklaşık dört gün boyunca dört kişilik özel bir ekiple Zonguldak’ın tüm mahallelerinde mahalle sorunlarını kentin sorunlarını tetkik edecek analiz yapacak bir çalışma yapmış genel merkez. Onunla ilgili cumartesi pazar günü genel merkezimizde çok profesyonel ve donanımlı bir ekiple Zonguldak sorunları ile ilgili bir eğitim verildi. Biz Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz. Vatandaşlardan Zonguldak’ın soruna ilgili bilgi alıyoruz. Kendimizde kentimizde Türkiye’nin en büyük köyü denilen Zonguldak’ta vatandaşımızın ne tür sıkıntılarla başbaşa kaldığını görüyoruz. Yola çıkarken şunu söyledik. Zonguldak’ın hak ettiği yaşamı Yaşanılabilir bir Zonguldak’ı yaşasın ve Türkiye’de daha güzel bir Zonguldak diyerek bu yolda gereken desteği bize versin diyerek bu yola çıktık. Allah nasip ederse 31 Mart’ta bu teveccühü görüyoruz. Özellikle proje lansmanında 41 projeyle sahadaki etkilerini görüyoruz. Vatandaşımız ayağı yere basan gerçekten yapılabilecek projelere ilgi gösteriyorlar. Şunu da görüyorum. Diğer adaylar bizim projelerimizden bizim söylemlerimizden etkilenip bunları söylüyorlar. Ben de hep şunu söylüyorum bu söylediklerimizin Zonguldak’ta şu seçim hattında bugüne kadar söylenmemiş şeyleri başlattık. Söylenmemiş şeyleri söyledik. Zonguldak’ta ekonomik ve sosyal kültürel olarak büyümesi ilk olarak hedefimiz. İkincisi Zonguldak’ın altyapı sorunları. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, yol, kaldırım çözmek. Zonguldak’ın kaybetmiş olduğu kent estetiğini tekrar geri kazanmak. Ve kentsel dönüşümü tekrar başlatmak. Allah nasip ederse bunları tekrar söylemeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızın ikinci etabını bugün tekrar başlıyoruz. Mahallelere çıkacağız mahallelerin sorunlarını öğrendik. Teknik olarak genel merkezimiz çok güzel bir çalışma yaptı. Teknik olarak mahallemizin bütün sorunlarını bilerek oraya gideceğiz. Bu görev verilirse onları yapacağız. İkinci etapta mahallemizin sorunlarını bilerek çalışmalar yapacağız. Allah nasip ederse çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek”dedi.

‘ZONGULDAK MİLLET BAHÇESİ AYARINDA PARK YAPILMALI’

Zonguldak’a millet bahçesi ayarında park yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Adayı Dereli, “Projelerimizden özellikle kent lokantası ile ilgili söylemlerimizi halk ekmekle ilgili söylediğimiz kentin ekonomisine genç emekli özellikle ekonomik olarak belediyenin sosyal belediyecilik milli görüş belediyeciliği yapması gerekenleri söyledikçe diğer adayların bir adayın özellikle bakıyorum hiç projesi yok gibi. Bir başka adayın projelerine baktığımız da önceki seçim döneminde söylenmiş şeylerin 5 senede yapmayıp bu önümüzdeki 5 senede yapacak gibi lanse edilmesi var. Zonguldak’ta temel belediyecilik park bahçe gibi hizmetleri seçim vaadi olarak vatandaşların önüne getirmek hiç görülmemiş birşey. Belediyecilik hizmetlerinde olan park ve bahçeler müdürlüğü var. Park ve bahçe gibi seçim vaadi olarak getirilmesi gerçekten hayret verici. Biz ne söyledik benziliklerin karşısında tema park yapalım Zonguldak’ta yapılmamış söylenmemiş şeyleri söyleyelim dedik. Bir proje olacaksa tema park yapılmalı. Millet bahçesi ayarında park yapılmalı. Lavuar Alanının durumu ortada. Orada küçük bir alan var yeşillendirilmiş bir alan var. Bunu artık proje diye söylemek yapıyoruz diye söylemek inanın bizi üzüyor. İkinci bir battı çıktıdan bahsediliyor. O yolun şimdiden bile önünü aldılar. Projenin yapılmayacağını bir taraftan kamuoyuna sunuyorlar. Bu yol kara yollarına ait değil. Bu yolu İsmail Eşref zamanında belediye bünyesine almış. Kara yollarında olduğu için belediye bünyesine alınmıyor. Biz Allah nasip ederse bir battı çıktı projemiz var. Dolayısıyla söylediklerimizle bir fark yarattık. Adaylar bizi izliyorlar.”

‘ZONGULDAK’IN TEMEL SORUNU OTOPARK’

Zonguldak’ın temel sorununun otopark olduğunu ifade eden Başkan Adayı Dereli,”Zonguldak’ın temel sorunu otopark problemi. Bugün kent merkezine geldiniz de aracınızı çekeceğiniz otopark yok. Karşıdaki alan önce kent meydanı denildi, şimdi otoparka döndü. Belki ileride 12 katlı iş merkezine dönecek. Zonguldak’ın bu keşmekeşten kurtulması gerek. Zonguldak’ın temel sorunu neyin ne olduğu belli olmaması. Trafikte yol belli değil kaldırım belli değil. Sağ tarafımız otopark olmuş yarın ne olacağı belli değil. Lavuar Alanında şuanda 500 araçlık otopark planlanıyor. Fore kazık çalışmaları devam ediyor. Fakat maalesef o proje hayata geçemeyecek. Maliyetlerle o proje bir şekilde üstü örtülüp belki 50 araçlık bir otopark olmayıp o proje tamamlanmaya çalışılacak. Biz göreve geldiğimizde o projeyi revize ederek 2 bin araçlık bir otoparkın olduğu projeye çevireceğiz”şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi