CHP Zonguldak Teşkilatı'nın 10+2 üst kurul delegesi, Kurultay için Ankara'ya gittiler. 
İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Teşkilatı'nın Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz hariç hiçbir adaya imza atmayacaklarını söyledi.
İlçe başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kollarından oluşan üst kurul delegeleri ile aynı görüşte olduğunu ifade eden İl Başkanı Dural "Zonguldak teşkilatı olarak herhangi bir adaya imza vermedik" dedi. 

32 yaşındaki kadın intihar girişiminde bulundu 32 yaşındaki kadın intihar girişiminde bulundu

Devrim Dural'ın Kurultay açıklaması şöyle:
"4-5 Kasım’da yapılacak kurultay için Ankara’dayız. Milletvekillerimiz Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul doğal delege olmak üzere toplamda 12 üst kurul delegesi olarak Ankara’dayız. Delegelerimiz, sağ duyularına inanarak oy kullanacaklardır. Hepsi kendi özgür iradesi ile istediği adaya oy kullanacak. Biz hiçbirinin düşüncesine müdahil olmadık. Zonguldak teşkilatı olarak herhangi bir adaya imza vermedik. Kemal Kılıçdaroğlu’na Milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz imza attığını söyledi. İlçe Başkanlarımız, Kadın Kollarımız, Belediye Başkanlarımız ve gençlik kollarımızdan oluşan üst kurul delegelerine 'şuna oy ver' diyemeyiz. Milletvekilimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdi, biz buna saygı duyuyoruz." 

Kaynak: Öznur Güneş