Tahsin Erdem Zonguldak halkı ile eğleniyor: Muhtar yok, sosyal asistan var! Tahsin Erdem Zonguldak halkı ile eğleniyor: Muhtar yok, sosyal asistan var!

Cumhur İttifakı Kadın Kolları'nın Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Tüzün'e Zonguldak Belediyesi yazılı paket vermesi tepkiyle karşılandı. AK Parti'nin seçim çalışmalarında Zonguldak Belediyesi'nin isminin kullanılamayacağını belirten Osman Zaimoğlu "Zonguldak Belediyesi'nin amblemiyle hiçbir siyasi parti çalışma yapamaz. Bu kanunen de doğru bir şey değil. Bunun derhal ortadan kaldırılması gerekir" dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr Ömer Selim Alan'ın bu durumdan haberi olmadığını belirten Zaimoğlu, çağrıda bulunarak yanlış olduğunu ifade etti.

Osman Zaimoğlu'nun açıklaması şöyle:
"Değerli Zonguldak kamuoyu, çok üzülerek şahit olduğumuz bir konuyla alakalı açıklama yapma gereği duydum. Siyasi partilerde şu anda biliyorsunuz seçim var. Bunu biz saygıyla karşılıyoruz. Biz de siyasi partiyiz. Biz de seçim çalışması yapıyoruz. Hatta yolda birbirimizi gördüğümüz zaman başarılar diliyoruz. Selamlaşıyoruz. Bunlar Zonguldak demokrasisinde ve siyasetiyle her zaman olan tatlı şeylerdir. Ama hoş olmayan şeyler de yaşanmakta. Örneğin devlet imkanları ve Zonguldak Belediyesi imkanları seçimlere şu anda dahil oluyor. Bunu üzüntüyle karşılaşıyoruz. Ben değerli belediye başkanının bu konuda bilgisi olmadığına inanmak istiyorum. Bu tip konulara mudana etmeyeceğine inanıyorum. Dahili bulunmayacağına inanıyorum. Şimdi fotoğrafta görüldüğü üzere Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Sayın Bülent Tüzün'ü ziyaretlerinde kadın kollarının Zonguldak Belediyesi'nin amblemiyle beraber bir çalışma yapıyorlar. Bir şeyler dağıtıyorlar. Bilmiyorum içinde ne var. Şimdi bu Zonguldak Belediyesi'nin dağıttığı bir şeyse bunu Zonguldak personeli dağıtır. Bu Zonguldak Belediyesi'ne fatura edildiyse Zonguldak Belediyesi'nin hizmeti olarak verilir. Bu A, B, C partilerinin bir seçim çalışmasında kullanılamaz, kullanılmaması gerekir. Hoş bir şey değil. Biz şu anda CHP olarak halkla beraber hareket ediyoruz. Halkımızla beraber hareket ediyoruz. Milletimizle beraber hareket ediyoruz. Ekonomik tablo içerisinde de birbirimizle dayanışma içerisinde hareket ediyoruz. Biz devletle veya belediyeyle çarpışacağımız ekonomik yönden bir konu olmaması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Zonguldak Belediyesi kurumsal kimlik anlamında tüm vatandaşlarındır. Türkiye'de yaşayan ve Zonguldak'ta yaşayan bütün vatandaşların ortak değeridir. Bu nedenle seçim çalışmalarının bunların ekonomik yönden veya politik yönden dahil olmaması gerekmektedir Bu konuda hassasiyet  gösteriyorum ve yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Zonguldak Belediyesi'nin amblemiyle hiçbir siyasi parti çalışma yapamaz. Bu kanunen de doğru bir şey değil. Bunun derhal ortadan kaldırılması gerekir."

Zonguldak Belediye seçim

Muhabir: Öznur Güneş