Zonguldak Belediyesi işçi kıyımına hazırlanıyor. CHP’li Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, belediyenin borçlarını ve ekonomik krizi bahane ederek 200 işçiyi çıkartmak için hazırlıklara başladı. Bayram sonrasına bırakılan operasyon için daire müdürlerinden ‘çalışmayan personel’ listesi hazırlamaları istendi. 

İşten çıkartılacak 200 kişinin tazminatını ödemek için İller Bankası’ndan borçlanma planı yapan Zonguldak Belediyesi’nin kamuoyundan gelecek baskıyı kırabilmek için hazırlık yaptığı öğrenildi. 

Seçim döneminde iş sözü verilen kişilerin her gün belediyeye gelip baskı yaptıkları, yönetimin baskıdan bunaldığı öğrenildi. İşçi çıkartarak bu baskıdan kurtulmak isteyen belediye yönetiminin çaresiz kaldığı bildirildi.

27 Temmuz'a dikkat! 27 Temmuz'a dikkat!

Öte yandan Özgür Halkın Sesi Gazetesi Sahibi emekli Mustafa Özdemir’i belediyeye işe almak isteyen ancak tasarruf tedbirlerine takılan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in formül arayışında olduğu öğrenildi. Belediye kaynakları, “Mustafa Özdemir cankurtaran olarak işe alınabilir! Önseçimde ve seçimde Tahsin Erdem’i kurtaran olmuştu” dediler.

Muhabir: Gamze Taşdemir