Valilik önünde açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Valilik binasını kaldırarak bu alanı Kent meydanı olarak kazandırmak istediklerini açıkladı. 

Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, felaketin yaşandığı mahallede inceleme yaptı Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, felaketin yaşandığı mahallede inceleme yaptı

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, kent meydanı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Uzun süredir konuşulan Zonguldak'ta ne kadar konu varsa Allah bize nasip ediyor. Biz yerine getiriyoruz inşallah. Kent meydanını da biz yerine getireceğiz. Bir dahaki dönem için planımız o, şu an şehrimizde bütün vatandaşlarımıza 'hangi binalardan rahatsızsınız?' diye sorsak görüntü anlamında herhalde Valilik, belediye ve 12 katlı İş Merkezini söylerler. Tabii Valilik de belediye de bizim gündemimizde. Yani bunu hükümet olarak bizler kararını verebilecek yetkideyiz. Ne yazık? İkisi de ödüllü proje. Tabii o zamanın şartlarında ödül almışlar. Belki o günün koşullarında ihtiyacı karşılıyordu. Ya da işte o gün için çok güzel projelerdi. Ayrı konu yapanların eline emeğine sağlık, ama artık günümüz Zonguldak'ında büyüyen gelişen Zonguldak'ta hep birlikte yeni Zonguldak diye bir yola çıkmıştık. Şimdi bu saatten sonra yeni sloganımızla daha yeni başlıyoruz. Daha yapacağımız Çok iş var."

Kaynak: Öznur Güneş