Jandarmadan kaçak içki ve sigara operasyonu Jandarmadan kaçak içki ve sigara operasyonu

Valilik’te gerçekleşen toplantıda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Dönem Başkanı Vali Yılmaz Doruk, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya devretti. Toplantıya, Samsun Valisi Orhan Tavlı, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile diğer yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Başkanlığı Çorum Valisi Dağlı’ya devreden Amasya Valisi Yılmaz Doruk, “Kendisinin bilgi birikimi ve tecrübesiyle bütün bölge illeri için çok güzel hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Kendisine şimdiden başarılar diliyorum.  Bu toplantı vesilesiyle, Dönem Başkanlığım süresince Orta Karadeniz Bölgemizde yaptığımız hizmetlerde birlikte mesai harcadığımız Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyor, toplantımızın bölgemiz için başarılı çalışmalara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dönem Başkanlığı görevini teslim alan Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise, “Başkanlığım süresince ajansımızın bölgemize yapacağı çalışmaların arttırılarak devam etmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu zamana kadar yapılan çalışmalarda emekleri ve gayretleri için Amasya Valimiz Yılmaz Doruk’a ve daha önceki dönem başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda Ocak ayı gündeminde yer alan 2009-2023 yılları arasında uygulanan mali destek uygulamaları, 2023 yılı insan kaynakları ve hizmet içi eğitim raporu, 2023 yılı bütçe uygulama sonuçları, 12. Kalkınma Planı’nda turizm sektörünün yeri ve TR83 Bölgesi turizm sektörü konuları görüşülerek karara bağlandı.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: DHA