Zonguldak genç girişimcilerden, İstanbul genç girişimcilere ziyaret Zonguldak genç girişimcilerden, İstanbul genç girişimcilere ziyaret

Zonguldak-Ankara yolu üzerinde meydana gelen heyelan nedeni ile geçtiğimiz aylarda dev kaya parçaları yola düşmüş, araçlar kayanın altında kalmaktan son anda kurtulmuştu. Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, aynı bölgede tehlikenin devam ettiğini söyledi. Çiloğlu:"Zonguldak-Ankara yolu üzerinde ikinci benzinliği geçince yol üzerinde taş duvarın üst tarafında bulunan bir kaya parçası tehlike arz etmektedir. 

Bu yolu yıllardır bilirim. Büyük yağmurlarda o dağın toprağı yola kayar, yol tehlikeli bir boyuta ulaşır. Devletimizin ilgili kurumları çalışmalarını yapar yolu trafiğe açar. Lakin hiç bir zaman kesin çözüme ulaşılmaz. Bu döngü bu şekilde devam eder. Fotoğraflarını çekip paylaştığım kaya parçasının altında bulunan yoldan her gün yüzlerce araç Ankara'ya Karabük'e Bartın'a ve Çaycuma'ya gidiyor. Allah muhafaza düşünmek bile istemiyorum, o kaya o yola düşer ise neler olabilir?

İlgililerin dikkatini çekiyor biran önce gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz'dedi.

I M G 20240427 211646 (850 X 500 Piksel)F B I M G 1714241794027

Kaynak: Haber Merkezi