Gazipaşa'da ceza yağdı: Ticari taksi ve motosikletçilere denetim Gazipaşa'da ceza yağdı: Ticari taksi ve motosikletçilere denetim

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Spor Salonu önünde yapılan basın açıklamasında 'Filistin'deki zulme dur' mesajı verildi. 

AK Parti Gençlik Kolları Üniversite Teşkilatı (ÜNİAK) adına açıklamayı. Fatma Erdemli şu açıklamayı yaptı:
"1948’den bugüne kadar milyonlarca masum ve mazlum Filistinliyi göç, kıtlık ve ölümle sınayan İsrail yayılmacılığı, 7 Ekim 2023 itibariyle tarihinakışı içerisinde insanlığın utanç tablosu olarak değerlendirileceği bir soykırım halini almıştır.
209 gündür çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli ayırt etmeksizin 35 bin kişinin İsrail barbarlığı tarafından katledildiği binlerce kişinin evinden, yurdundan göçesürüklendiği, kundaktaki bebeklerin bombardımanlar sonucunda enkazaltında canverdiği bir soykırım yaşanmaktadır.
 İnsanlığın yaşadığı acıları; canı yananın rengine, dinine ve diline göre tasnifetmeyi, kınamayı ve lanetlemeyi kendisine paye bilen iki yüzlü egemen güçler ile uluslararası örgütler ise vahşeti yaşatan İsrail olunca bir kez daha sessiz kalmayı, katledilen bebeklerin görüntülerine karşı gözlerini kapatmayı, masum kadınların feryatlarına karşı kulaklarını tıkamayı tercih etmişlerdir.
 Egemen güçlere ve uluslararası örgütlere elindeki siyasi, askeri ve ekonomik gücü kullanarak sessizlik baskısı yapan sözde İsrail Devleti artık mızrağın çuvala sığmadığının farkına varmalıdır.
 Cumhurbaşkanımız Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN liderliğinde uluslararası platformlara taşınan
İsrail barbarlığı dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan dinleri, ırkları, renkleri ve dilleri birbirinden farklı olan ancak
vicdanı Gazze’deki çocuklar ve kadınlar için atan yürekli insanlar tarafından protesto edilmeye başlamıştır.
 Özellikle geçtiğimiz hafta ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan İsrail karşıtı gösteriler dünya genelinde onurlu duruşun başkaldırı fitilini ateşlemiştir. ABD genelindeki onlarca kampüse yayılan ve bu insani duruşu derslerini iptalettirmek, disiplin soruşturmasına sevk edilmek hatta tutuklanmak pahasına sergileyen, eylemlere katılan, sesini yükselten tüm kardeşlerimize AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Teşkilatı olarak yürekten teşekkür ediyoruz.
 Bizlerde,vicdan sahibi herbir genç gibi AK Parti Gençlik Kolları olarak Gazze’de yaşanan katliama karşı onbinlerce gencin katılımıyla ilkgünden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz SAYSTOP eylemlerimize, boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize ara vermeksizin devam edeceğimizi ve Gazze halkının çığlığına ses veren herkesin farklılıklarına bakmaksızın yanında olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.
 Zonguldak ÜniAK teşkilatları ve Bülent Ecvit Üniversitesi öğrencileri olarak Gazze’lilerin çığlıklarına kulak veren ABD’nin MIT Boston Üniversitesi öğrencilerinin yanında olduğumuzu belirtiyor. 81 İlimizde bulunan bütün üniversiteli kardeşlerimizi ve akademisyenlerimizi İsrail barbarlığına karşı durmaya, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya ve SAYSTOP eylemlerimize sesvermeye davet ediyoruz." 

Muhabir: Öznur Güneş