Asri Mezarlık Gassalı Ersin Cin, cenazesi olan vatandaşlara parayla kefen sattığı yönündeki haberler üzerinden Zonguldak Adliyesi'ne başvurarak suç duyurusunda bulundu. 

Asri Mezarlık'ta Cami İmam Hatibi Yılmaz Öveç, Mezar Kazıcı Hayrettin Balcı ve Hikmet Balcı ile birlikte kendilerine iftira atıldığını söyleyen Ersin Cin, ekip arkadaşları ile birlikte suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. 

"CENAZESİ OLAN HER VATANDAŞA TAHTA, KEFEN VE CENAZE ARACINI ÜCRETSİZ VERİYORUZ" 

"2020 yılında Zonguldak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne Dr. Ömer Selim Alan'ın alımıyla işe başladım. Dört yıldır Dr. Ömer Selim Alan'la çalışıyorum. İlk kez böyle bir problem yaşadım. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Dün 17.30 sularında yerel bir gazetenin sayfasında Özel Kalem Müdürüm Buğra Bey ve benim fotoğrafımı paylaşarak 'Mezarlıklar Müdürlüğünde hoca parayla kefen satıyor. Buğra Bey yanına çağırdı. Soruşturma açması gerektiği yerde tokatladı' diye bir haber okudum. Bunun üzerine internet sitesinden bu haberi yapan şahsın kendisine ulaştım. Böyle bir şeyin olmadığını bu haberin doğruluk payının olmadığını söyledim. 
Kendisi 'senin söyleminle mi ben bu fotoğrafı kaldıracağım' dedi. Telefonu kapattı. Bir daha da kendisine ulaşamadım. Mezarlıklar Müdürlüğü'nde cenazesi olan her vatandaşa biz tahtasını, kefenini, cenaze aracını ücretsiz bir şekilde veriyoruz." 

"BELEDİYE BAŞKANININ OY KAYBETMESİNİ SAĞLAYACAK BİR İFTİRA" 

Belediyesi Sineması 7 Mart'ta, Elmaspark AVM 16 Mart'ta açılıyor Belediyesi Sineması 7 Mart'ta, Elmaspark AVM 16 Mart'ta açılıyor

"Bu Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün belediyelerde aynı şekilde ücretsiz bir şekilde yıkamasından, kefenlenmesine kadar il dışı bütün hizmetleri ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Burada da aynı şekilde, hiçbir ücret talep edilmeden, hiçbir ücret alınmadan vatandaşın kefeni, tahtası, bütün cenaze işleri ücretsiz bir şekilde görülmektedir. Dün akşam bu haberi okuduğumda tabi haberin doğruluk payı hiç yok. Biz bu haberi kimlerin yaptırdığını, neden yapıldığını biliyoruz. Şimdi arkadaş yazmış; 'Hoca parayla kefen sattı.' Özel Kalem Müdürü Buğra Bey çağırdı, tokatladı. Madem böyle bir haber yapacaksın, haberi sadece bana yap. Buğra Bey'in karıştırma. Madem kefenin çalınmasını haber yapmak istiyorsun? Bunun Buğra Bey'le ne alakası var? Buradaki olay tamamen siyaset ve Dr. Ömer Selim Alan'ın oy kaybetmesini sağlayacak eylemler. Bu haberin aslı kesinlikle yoktur. Bu sabah gittim Adliye'de kendisinden şikayetçi oldum. Israr etmeme rağmen haberi kaldırmadı. Biz Dr. Ömer Selim Alan'ın emanetlerine çok güzel bir şekilde sahip çıkıyoruz. 
Çıkmaya da devam edeceğiz. Biz burada bir ekibiz. Asri Mezarlıkta 6-7 cenazemiz olduğu günlerimiz oluyor. Burada Ömer Selim Alan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu tarihten dün akşama gelinceye kadar hiçbir şekilde definlerde hiç şekilde, hiçbir problem olmadı. Bundan sonra da olmayacak. 
Bu haber Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan'ı hedef alarak oy kaybetmesini sağlamak için yapılmış bir iftiradır. Ben buradan Zonguldak halkına sesleniyorum. Bu haberlerin hiçbir doğruluğu yoktur."

Muhabir: Öznur Güneş