Onur Şahbaz ve Hakan Yüksel, Özcan Ulupınar'ı tebrik etti Onur Şahbaz ve Hakan Yüksel, Özcan Ulupınar'ı tebrik etti

Bakan Mehmet Özhaseki, ilk olarak Devrek Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Bakan Özhaseki'ye AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Ahmet Çolakoğlu, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar ve STK Temsilcileri katıldı. 
Açılış konuşmasını yapan Özcan Ulupınar, Bakan Özhaseki'ye "Sayın Bakanım siz Bakan olunca ben belediye başkan adayı olmaya karar verdim" dedi. 
Õzcan Ulupınar'ın açılış konuşması şöyle: "Sayın Bakanım, Cumhurbaşkanımızın kardeşi burada askerlik yaptı. Devrek'i bilir, çok da gelir. Biz kamu yatırımlarını burada ilk tamamlayan bölge Devrek'ti. Ama son zamanda devlet çok kan kaybetti, geriye gitti. Hükümetle uyum içinde çalışmayan bir belediye başkanı göreve geldi. Şu anda devlette çok ciddi problemler var. Biz bu işi 30'lu yaşlarda yaptık. 16 proje yapacağız dedik. Rabb'im nasip etti, 86 proje yaptık. Şimdi bu tecrübeyle bu bir seçimden çok daha fazlasını yapacağız. Devrek'te maalesef büyük bir altyapı problemi var. Devrek'te TOKİ konutları konusunda biraz eksik kaldık. Bizim projelerimiz arasında da var. Maalesef belediyenin bir hizmet binası yok. Bina depreme karşı dayanıksız olduğu için yıkım kararı alındı. Mevcut irade onu dahi yıkamadı. Bizim 'Bastoncular Çarşısı' Projemiz var. Büyük bir 'mesire alanı' projemiz var. 'Kültür merkezi' projemiz var. GES ve HES projelerimiz var. 'Su şişeleme tesisi' var. 'Geri dönüşüm tesisi' var. Bunları Kayseri'ye geldim, beraber dolaştık. Sizin orada yaptıklarınızı gördükten sonra bizim de burada bunları yapmamız son derece mümkün. Adeta ustalık dönemi inşallah biz de Devrek'imize çok daha güzel eserler yapacağız. Burası 120 yıllık bir belediye, üç bin yıllık geçmişi var. Cumhurbaşkanımız buraya geldiği zaman Zonguldak'a geldiği zaman Sayın Bakanım; ramazan öncesi belediye başkanımızın makamında Devrek cevizli kömeci, simidi, köy ekmeği, kabaklı böreği, Devrek bastonu, tamamen Devrek'e yöresel ürünleri. Bunları da inşallah yaşatmakla ilgili projelerimiz var. Siz orada, biz burada inşallah el ele veririz, vekillerimizle beraber biz şehrimize güzel hizmetler yaparız. Allah'ım mahcup etmesin. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Sizlere tekrar teşekkür ediyoruz." 

"CUMHURBAŞKANIMIZIN KARDEŞİ DEVREK'İ İYİ BİLİR" 

"İlçemizde bizim bir heyelan oldu. Heyelanzedeler var aramızda. Onların da konukları biraz gecikti. Inşallah bu dönemde onları da hızlandıracağız. Orada alan daraltılması çalışmaları var. Geçtiğimiz günlerde AFAD'a gittik. Bunlarla ilgili de AFAD Başkanımız talimat verdi. Hastanemize bir ek bina yapılacak. Kapasite artacak. Bununla ilgili çalışmalarımız var. İnanın insanların en hayırlısı insanlara faydası dokunandır. Düsturuyle hareket ediyoruz. Halka hizmet, hakka hizmet, şiarıyla hareket ediyoruz. Devrek halkı yanımızda. Bütün seçimlerde AK Parti en yüksek oyu buradan aldı. AK Parti kurulduğundan bu yana. Bu bizim icin bir karne. Biz de bu karneyle gittik. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımızla o zaman bakanlarımıza hiç boş dönmedik. Öğretmenevi'nden tutun Adliyesine, huzurevinden stadına, şehir pazar yerine, itfaiyesinden, fen lisesine, üniversitesine, yurtlarına tüm kamu kurumlarına, jandarma, askerlik şubesi, hepsini tamamladık." 

Muhabir: Öznur Güneş