İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli Kdz. Ereğli Romanlar Derneği Başkanı Çile Atlazoğlu, yönetimi ve Kdz. Ereğli Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Satılmış Kutucu, yönetimi ve üyelerini ziyaret etti.  

Derneklerin fiziki şartlarını iyileştireceklerini söyleyen Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, ekibiyle beraber göreve geldiklerinde festivallerin aynen devam edeceğini ama bunun yanında belirlenen günlerde, isteyen yöresel derneklerin sahilde etkinlik yapacağını ve ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını belirtti. Sesli konuşmasında; “2007- 2009 Yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bugüne kadar Ereğli’ye kim hizmet ettiyse Allah razı olsun. Ama şimdi artık değişim zamanının geldiğine inanıyoruz. Derneklerimizin artık fiziki şartları yetersiz kalıyor. Elden geçmesi gerekiyor, bunu da yapacak olan belediye. Bütün dernek evlerinin tamamı elden geçecek. Festivallerimiz var evet yapmaya da devam edeceğiz. Ama istiyoruz ki sahilimizde hep etkinlik olsun. Etkinlik yaparken de dernek evlerimize de etkinlik yaptıralım. Etkinlikte yöresel ne yapılacaksa, bunu da belediye olarak bizler karşılayalım. Yöresel ürünler, yöresel sanatçılar ile sahilimizi şenlendirelim istiyoruz. Belediyemizin birçok ilden büyük bütçesi var önemli olan o bütçeyi değerlendirebilmek. Ayrıca derneklerin bir talebi var, toplanma merkezi. Bunu da ekip arkadaşlarımla beraber göreve geldiğimizde hayata geçireceğiz.  

Motosiklet sürücüsü kamyonun altında kaldı: 1 ağır yaralı Motosiklet sürücüsü kamyonun altında kaldı: 1 ağır yaralı

Ekip arkadaşlarımızla hizmet için yola çıktık. Bütün mahallelere eşit hizmet anlayışını getirecek ve eşit hizmet edeceğiz. Ereğli’mizin ortak sorunları var ve bu sorunları çözecek 10 tane mega projemiz var. En önemli sorunumuz otopark ve trafik. Bununla ilgili olarak Ereğli’nin değişik bölgelerinde toplamda 8 bin araçlık otopark yapıyoruz. Bunun 4 bini kent meydanı alanımızın altında olacak. Biliyorsunuz biz yerin altını sadece ölünce kullanıyoruz. Yapacağımız otoparkların çoğu yerin altında olacak. Önce kent meydanından başlayacağız, sonra sahilde ki trafiği rahatlatmak için Endüstri Meslek Lisesi’nin olduğu alanda bir projemiz var. Ereğli'nin yolları içler acısı ve Ereğli’nin her yerini asfaltlayacağız. Daha önce 120 bin ton asfalt dökerek rekor kırmıştık, şimdi göreve geldiğimizde daha fazlasını yapacağız” dedi.

I M G 20240327 235735 (850 X 500 Piksel)

Kaynak: Haber Merkezi