Borcu olanlar dikkat: Hepsi silinecek Borcu olanlar dikkat: Hepsi silinecek

Ziraat Fakültesi Şehit Ferhat Koç Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Projenin açılış konuşması Zİraat Falkültesi Dekanı Prof. Dr. Rüstem Cangi tarafından gerçekleştirildi. Prof. Dr. Cangi, “Fakültemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğimizde siz değerli öğrencilerimize bilimsel anlamda neler yaptığımızı, Üniversitemiz Ziraat Fakültemizin çalışmaları hakkında bilgiler aktaracağız. Fakültemizde 8 laboratuvar mevcut ve sizlerde 4 laboratuvarımızda akademisyen hocalarımız eşliğinde etkinlikler yapacaksınız" ifadelerini kullandı.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır ise yaptığı konuşmada, “2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Bakanlığımız yapmış olduğu bu projede, özellikle lise çağlarındaki öğrencilerimizin kişiliklerinin oturması ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bu tarz etkinlikler yapıyoruz. Gençlerimizin ufkunun ne kadar geniş olduğunu görüyoruz. Bu sebepten dolayı da Üniversitemiz Ziraat Fakültesindeki çalışmaları yerinde görebilmek için bu Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 'Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi' kapsamında fakültemizi ziyaret ettik ve çalışmaları izleyeceğiz. Müdürlüğümüz olarak Rektörümüze ve Üniversite yönetimimize bizlere her zaman destek oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler Ziraat Fakültesi Laboratuvarlarını yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak çalışmaları yerinde takip etti.

Kaynak: DHA