Zonguldak Kız Meslek Lisesi öğrencileri, okulun depreme dayanıksız olduğu ve tadilat yapma gerekçesiyle boşaltılarak başka okullara nakilleri yapılmıştı. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın 1'inci Döneminde saat 17.30'da çıkan öğrenciler, 2'nci dönemde 19.30'da çıkmaya başladılar. Veliler 19.30'un kız öğrencileri için geç bir saat olduğunu ve bu saatte ulaşım aracı bulamadıklarını belirterek bu durumun yeniden değerlendirilmesini talep ettiler. 

Diğer taraftan veliler tadilat için boşaltılan okulda henüz bir tadilat işlemi başlatılmadığını belirterek yetkililerden tadilatın bir an önce başlamasını istediler.

"DERS SAATLERİ UZADI, OKULDAN GEÇ ÇIKIYORLAR" 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Zonguldak'a geliyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel Zonguldak'a geliyor

Öğrenci velileri adına konuşan Emine Yüksel, şunları söyledi:
"Bizim kızlarımız Kız Meslek Lisesi'nde okuyor. Kız Meslek bir ara yıkılacaktı. Dolayısıyla yıkım kararı durduruldu. Bu sefer de depreme dayanıklı olmadığı için tadilat yapılacaktı. Üç seneden beri hala tadilat yapılacak. Hiçbir gelişme yok. Çocuklarımız şu anda Ticaret Meslek Lisesi'nde öğrenci durumunda ders yapıyorlar. Birinci dönem çıkış 17.30'daydı. Şimdi 19.30'da çıkacaklar. Bu çocuklarımız bizim eve nasıl gelecek. Dolmuşlarımız yok. Bu bizim için bir sürü sorun. Bunun çözülmesini istiyoruz."
"HEM ÖĞRENCİLER HEM VELİLER MAĞDUR!" 

Kız Meslek Lisesi'nin bir an önce tadilat ettirilerek hizmete girmesini isteyen veliler "Ayrıca okulumuzun yapılıp çocuklarımızın branş derslerinin okullarda yapılmasını istiyoruz. Ders saatleri uzamış, derse 14.30'da girmeye başladılar. Öğrenci servisi de 'ben gelmem' diyor yani. Her şekilde biz mağduruz yani. Hem öğrenciler olarak hem veliler olarak mağduruz. Sesimizi duyurmak istiyoruz" dediler.
 

Muhabir: Öznur Güneş