21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeni ile Çaycuma Kampüsünde düzenlenen etkinliğe, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Vali Yardımcıları Turgut Subaşı, Muammer Balcı, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Cumhuriyet Başsşavcısı Yavuz Cengiz, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu,  akademik ve idari personel ile vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşma yapan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, ormanların geleceğimizin emaneti bilincinde düşünülerek korunması ve yaşatılmasının önemini vurgulayarak 21 Mart’ın hem Nevruz hem de ormanlar açısından taşıdığı anlama dikkat çekti. Yeşil Vatan için olabildiğince çok fidan dikmenin altını çizen Bayraktaroğlu, bu fidanların Türkiye’nin yarınlarına umut olmasını temenni ettiğini belirtti.

Kadın ve genç girişimciler kurulu toplandı Kadın ve genç girişimciler kurulu toplandı

Bayraktaroğlu’nun konuşmasının ardından protokol üyeleri ve vatandaşların Zonguldak BEÜ Çaycuma Kampüsüne fidan dikmeleriyle tören sona erdi.

fidan dikim-1

Whatsapp Image 2024 03 21 At 17.04.39 (1)

Muhabir: Yeliz Alagöz