İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ı Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Demir ile birlikte ziyaret ettiklerini söyledi. 

Kardemir Kömür depolarının kaldırılması ile ilgili konuşan İl Başkanı Mustafa Çağlayan, hedefin sadece Kardemir Kömür depolarının kaldırmak olmadığını belirterek "Bizim buradaki hedefimiz aslında bir Zonguldak'ın projeksiyonu. Belediye Başkanımız şu anda bunun üzerinde çalışıyor" dedi. 

Kozlu Maden Parkı'nın açılışına davet Kozlu Maden Parkı'nın açılışına davet

İl Başkanı Mustafa Çağlayan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:
"Enerji Bakanımızla bir randevu neticesinde uygun programda görüşme sağlandı. Buraya geldiğinde, biliyorsunuz Enerji Bakanımız TTK'nın kura çekimleri için Zonguldak'a gelmişti. Buranın Zonguldaklı hemşehrilerimizin gerek rödevans işletmelerimizin, gerek şehrin talepleriyle ilgili o programda biz talepte bulunmuştuk, randevu verildi. Biz de randevuya gittik. Şehrin gereksinimleriyle ilgili, talepleriyle ilgili Enerji Bakanımıza gerek dosyamızı gerekli fikirlerimizi ilettik. Çalışmalarına devam ediyorlar. Sayın Milletvekilimizin hedefimiz 'orası' demişti. O hedef sadece onun bir kısmı. Bizim buradaki hedefimiz aslında bir Zonguldak'ın projeksiyonu. Belediye Başkanımız şu anda bunun üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz köprü, aynı zamanda hem bir riski ortadan kaldırıyor hem de Zonguldak'ımızın projeksiyonunun çizilmesinde önemli bir rol oynuyor. Köprü kalktığında olacak. Köprünün arka tarafı, köprünün ön tarafı. Doğrusu, Çaydamar'a doğru olan kısımlarda ne olacak? Zonguldak'lılar bekliyor, heyecanlandıracak, vatandaşımızı heyecanlandıracak. Çalışmalar şu anda yapılıyor hem sizler vasıtasıyla hem vatandaşlarımıza bunların sunumları da yapılacaktır. Çünkü zaten bu eksende Zonguldak'ımızın bir projeksiyonu ve vizyonu ekseninde milletvekilimiz de bu Kardemir'in kömürü depolama alanını gündeme getirmiştir. Gerekli çalışmalar bittiğinde sizlerle de paylaşılacak. Emin olabilirsiniz. Çok ciddi bir heyecan duyacağınız çalışmalar yapılıyor." 

Kaynak: Öznur Güneş