Çanakcılar Şirketler Grubu Onursal Başkanı Mithat Çanakcı’nın eşi, Çanakcılar Yapı Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çanakcı’nın annesi, Çanakcılar Şirketler Grubu Onursal Başkanı Mehmet Çanakcı ve Murtaza Çanakcı, Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çanakcı’nın yengesi Halise Çanakcı (82), tedavi gördüğü Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Halise Çanakcı Gökçebey'de son yolculuğuna uğurlandı.

Halise Çanakcı’nın cenazesi il olarak Gökçebey Çanakcılar Seramik Fabrikası önüne getirilerek fabrika çalışanlarından helallik alındı. Ardından evinde Kuran-ı Kerim okutuldu.  Cenaze namazı ise ikindi namazına müteakip Gökçebey Ulu Cami’nde kılındı. 
Cenazeye, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Köksal Toptan, Zonguldak Valisi Mustafa  Tutulmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Gökçebey Kaymakamı Emrah Arslan, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, AK Parti 27. Dönem Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar, Polat Türkmen, AK Parti 24. ve 26. Dönem Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP 19. Dönem Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, DP 19. Dönem Zonguldak Milletvekili Ali Uzun, CHP 22. ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,  Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun, Zonguldak Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Zonguldak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda iş insanı ve esnaf ile Çanakcı ailesinin tüm fertleri katıldı.
Cenaze namazının ardından Hacı Halise Çanakcı aile mezarlığında toprağa verildi. Pusula Gazetesi, Halise Çanakcı’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diler.

Kaynak: Haber Merkezi

çanakcılar-cenaze-1

çanakçılar-cenaze-4

çanakçılar-cenaze3

çanakcılar-cenaze-2

Haber Merkezi

Editör: Gamze Taşdemir