Eylem Ertuğ Ertuğrul yaptığı açıklamada;
Bildiğiniz gibi son dönemde sanal bahis oynanmasında ciddi bir artış ortaya çıkmış durumda ve bunların da çeşitli karşılaşmalarda karşılaşma sonuçlarına etki ettiği şüphe götürmez bir gerçek ve kamuoyunda sürekli tartışılıyor. Bunun bir örneğini geçtiğimiz haftalarda malesef Zonguldak Kömürspor'la ilgili yaşamış durumdayız. Zonguldak Kömürspor, Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele ediyor. Kümede kalma mücadelesi veriyor. Kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmada Kırşehirspor'u 3-2 yenmemize rağmen, küme düştük. Neden küme düştük? Çünkü Ankaraspor ve Nazillispor sahaya anlaşarak çıkmış görünüyorlar. 90 dakikalık bir maç süresi boyunca her iki takımın da rakip ceza sahasına malesef girmediklerini görüyoruz. Maç boyunca hiçbir şut atılmamış yani burada bu iki takım berabere kalmak üzere anlaşmışlar. Bununla ilgili çok ciddi bir kamuoyu oluştu. Türkiye'de futbolcular, futbolla ilgilenenler, spor yorumcuları, taraftarlar herkes bu konuya ciddi bi şekilde eğildi. Televizyon ekranlarında pek çok programda bu konu tartışıldı. Olay Türkiye Futbol Federasyonu tarafından etik kurula gönderildi. Sadece Zonguldak da değil spor kamuoyu, bu incelemenin sonucunu bekliyor. Fakat hala net bir sonuç alınamadı. Zonguldak kamuoyu da çok dikkatli bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu'nun vereceği kararı bekliyor. 

Devrim Dural: Kozlu sahil yolunda acilen tedbir almalıdır Devrim Dural: Kozlu sahil yolunda acilen tedbir almalıdır

Bu esnada da Zonguldak Kömürspor yöneticileri, idari kadrosu, taraftarlar hep beraber bir araya geldiler bu olayla ilgili kararlar aldılar, basın toplantısı gerçekleştirdiler. Türkiye'de belki ilk olacak şekilde valilikten izin alabilirlerse eğer Zonguldak'ta başlangıç olarak bu olayı protesto etmek amaçlı bir yürüyüş gerçekleştirecekler. Eğer bununla ilgili de yeterli sonuç alınamazsa, bunu daha ileri kitlesel eylemlere çevirmeyi planlıyorlar. 

Buradan Türkiye Futbol Federasyonu'nu tekrar göreve davet ediyorum. Bu örnek bir olaydır. Zonguldak Kömürspor'un başına gelenler, Türkiye'deki diğer takımların başına gelmemelidir. İnsanların sporla ilgili olan sevgileri, ilgileri azalmamalı, mücadele azimleri törpülenmemelidir. Hiçbir takım bir diğerinin hakkını yememelidir. Federasyonun da bunu mutlaka ve mutlaka engellemek için gerekli kararları alması ve tüm kamuoyunda örnek olacak şekilde, tüm kulüplere örnek olacak şekilde caydırıcı bir karar vermesi ve yaptırım uygulaması gerekmektedir. 

Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve bir Zonguldak Kömürspor taraftarı olarak Zonguldak'ın bir evladı olarak bunun sonuna kadar takipçisi olacağız, olmaya devam edeceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu'nu bir kez daha bu konuyla ilgili göreve davet ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Alev Kök