Samsun'un 'Tiyatro Markası' Düşevi Oyuncuları, 2023-2024 sezonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan profesyonel proje yardımı alarak hazırladığı Korona Günlerinde Aşk adlı komedi oyunu ile prömiyer yaptı.

HIRPALANMIŞ, SIKILMIŞ LEVANTENLER

Ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez’in ‘Kolera Günlerinde Aşk’ına bir selam niteliğindeki oyun, pandemi ilanının son günlerinde Levantenlerin de yaşadığı İstanbul’daki Sole Apartmanı'nda, renkli kişilikleri ile hırpalanmış ve sıkılmış apartman sakinlerinin başından geçen komik olayları anlatıyor. Oyun, olabildiğince sade, arı, duru, gülümseyen bir hikaye ve dille sahneye konuluyor.

'EVRENDEKİ KÜÇÜK İNSANCIKLARIZ'

Samsun Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar, "Koronanın bize öğrettiği, küçük bir organizmanın tüm dünyayı ele geçirebildiği, bizim bu evrende bulunan küçük insancıklar olduğumuz, hayatın kısa olduğunu önermeleri oyun içerisine usta bir şekilde serpilmiş durumda. Samsunlu tiyatroseverleri oyunumuzu izlemeye bekliyoruz" dedi.

Valinin koltuğuna oturan öğrenci, başkanı arayıp, maçlarda argo kelime kullanılmamasını istedi Valinin koltuğuna oturan öğrenci, başkanı arayıp, maçlarda argo kelime kullanılmamasını istedi

Oyun, 15, 22, 28 Mart tarihlerinde Düşevi Sahne’de sahnelenmeye devam edecek. Murat Can Kibiroğlu'nun yazdığı oyunun yönetmeni ise Cem Kaynar. Cem Kaynar, Ferda Kaynar, Olgun Aydın, Manolya Kul Ateş, Vedat Kurtuluş Depe, Kübra Akça ise komedinin oyuncuları olarak sahnede yer alıyor. 

Kaynak: DHA