Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nden emekli olan Dr. Öğr. Üyesi ve Kilimli Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Buzkan ile Kilimli Balıkçılar Derneği Başkanı Ertuğrul Kınayer, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir'in yolunu keserek tehdit etmişti. Belediye Başkanı Kamil Altun'un kendisini tehdit ve hakaret ettikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu Kilimli Balıkçılar Derneği Başkanı Ertuğrul Kınayer ve Yardımcısı İbrahim Buzkan polis tarafından gözaltına alındı.
Emniyette işlemleri tamamlanan ve sağlık kontrolünden geçirilen Kilimli Balıkçılar Derneği Başkanı Ertuğrul Kınayer ve Yardımcısı İbrahim Buzkan adliyeye sevk edildi. Kınayer de Buzkan, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Olay neydi?

Kilimli Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcılığı yapan İbrahim Buzkan, Kilimli Balıkçı Barınaklarının yıkılmasının ardından ilk kez karşı karşıya geldi.

Aracından inerek Belediye Başkanını aracının yolunu kesen ve araçtan indirmeye çalışan İbrahim Buzkan, "Ben sana oy verdim lan. Haftaya görüşürüz" dedi. Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir ortamı sakinleştirmeye çalışsa da İbrahim Buzkan agresif tavırları ile Belediye Başkanı Kamil Altun'u çıldırttı.

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile kavga eden Dr. İbrahim Buzkan, "Kilimli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yıkılan balıkçı barınaklarının bulunduğu mevkide eski bir ağacı kestiklerini gördüm. Gittim, sordum 'Bize Belediye Başkanı talimat verdi biz de kesiyoruz' dediler. Sonra ben Belediye Başkanının nerede olduğunu öğrendim. Kaymakamla kahvaltı yapıyormuş oralarda dolaşırken belediye başkanının makam aracını gördüm. Aracın durması için önüne geldim. Araç durmadı. Ama biraz ileride durdu. Araçtan indi ve 'Siz eşkiya mısınız. Yol mu kesiyorsunuz?' artık diye bize çıkıştı."