Emekli bayram ikramiyeleri bu sene yüzde 50 zam alarak 3 bin TL'ye yükseldi. Emekliler iki bayramda toplam 6 bin lira ikramiye ödemesi hesaplarında olacak. Dul ve yetimlere de hisselerine göre ödeme sağlanacak. Bayram ikramiyeleri 2-5 Nisan tarihlerinde hesaplara aktarılacak.

Baraj yakınında heyelan: Yol ulaşıma kapandı Baraj yakınında heyelan: Yol ulaşıma kapandı

Emekli bayram ikramiyeleri bu sene yüzde 50 oranında zam alarak 3 bin TL'ye yükseldi. Emekli bayram ikramiyesi, Türkiye'de her sene Ramazan ve Kurban Bayramları'nda bütün emeklilere eşit oranda veriliyor.

Emekli bayram ikramiyeleri, bu yıl Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde iki kez, toplamda 6 bin lira olarak ödeme sağlanacak. Ramazan Bayramı'nı merakla bekleyen emekliler, ikramiye ödemeleri için gün sayıyor.

İkramiye ödemelerinden SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileriyle birlikte; dul ve yetim maaşı olanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, terörden zarar gören siviller, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar, vazife malullüğü ile 65 yaş aylığı alanlar bu ikramiyelerden yararlanabilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi