Zonguldak’ın eğitim durumu açıklandı Zonguldak’ın eğitim durumu açıklandı

Zonguldak’ın iki yakasını bir araya getireceğim’ diyerek yola çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Mali Müşavir Tahsin Erdem’in uygulamaları tartışmalara neden oluyor. 
Tahsin Erdem'in Zonguldak Belediyesi’nde görev yapan daire müdürlerini toplayıp İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Ali Kahraman’ı “Arkadaşımız bize danışmanlık yapacak" diyerek taktim ettikten sonra toplantıdan ayrıldığı öğrenildi. 
Zonguldak Belediyesi ile resmi bir bağı olup olmadığı öğrenilemeyen Avukat Ali Kahraman’ın toplantıda “Ben İstanbul’da iki-üç belediyede aynı hizmeti veriyorum. Tahsin Erdem’in danışmanıyım. Belediyenin piyasaya olan 70 milyon lira dolayındaki borcu borç sayılmaz. Bunları aşarız. Gelirleri nasıl artıracağımızı hep birlikte bulacağız. Birimlerinizi ilgilendiren konularda rapor hazırlamanızı istiyorum” dediği iddia edildi. 
Mali Müşavir olan Tahsin Erdem’in danışmanı olduğunu söyleyen Avukat Ali Kahraman’ın belediyenin ekonomisini düzeltmeye çalışması tartışmaları beraberinde getirdi. Ali Kahraman’ın aynı zamanda borç yönetimine de el atması Mali Müşavir olan Tahsin Erdem’in ekonomi yönetimini tartışmaya açtı.
Ali Karakaya’nın Zonguldak bağlantıları da kamuoyunda manidar bulundu. Elmas Tv Genel Müdürü Akın Kavi’nin avukatlığını yapan Avukat Ali Kahraman aynı zamanda Elmas Tv’nin internet sitesinde köşe yazarlığı yapıyor. 
Zonguldak Belediye başkanı Tahsin Erdem’in danışmanı olduğunu iddia eden Avukat Ali Karakaya’nın Muharrem Akdemir döneminde Akın Kavi’nin yönetici olduğu şirket adına Zonguldak Belediyesi’ne dava açtığı öğrenildi. Avukat Ali Kahraman’ın hukuk işlerinden daha çok mali işler üzerine konuşup rapor istemesi ‘Zonguldak Belediyesi’ne kayyum mu atandı?’ sorusunu gündeme getirdi.
Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in, Akın Kavi’nin geçmişte sahibi ve yöneticisi olduğu şirketlerin Mali Müşavirliğini yapmış olması kafaları daha çok karıştırdı.

Muhabir: Batuhan Karamalak