Düzce’nin saklı kalan doğal güzelliklerini ve tarihi değerlerini gün yüzüne çıkarmak ve turizm potansiyelini harekete geçirmek üzere Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından kurdurulan iştirak şirketi BelTUR A.Ş.’nin yönetim kadrosu ve şirket personelleri sahur sofrasında buluştu.

"Geleceğini çöpe atma" dediler tonlarca şişe topladılar "Geleceğini çöpe atma" dediler tonlarca şişe topladılar

Programda bir konuşma yapan BelTUR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Başkan Faruk Özlü’nün vizyonu doğrultusunda bir dönüşüm yaşayan Düzce’nin, marka şehir olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

BelTUR A.Ş. Genel Müdürü Erdem Yılmaz da, 3 yılda çok iyi bir ivme yakaladıklarını ve Düzce’ye değer katan bir turizm şirketi haline geldiklerini ifade ederek, şirket personeline teşekkür etti.

“Turizm potansiyelini tetiklemek istiyoruz”

Başkan Faruk Özlü, çalışanlara verdiği önemin üzerinde durduğu konuşmasında, şirket hedefleri doğrultusunda yapılan çalışmalardan söz etti. Özlü, “Düzce Beltur’da benim için en değerli olan sizlersiniz. Sizler olduğunuz için biz burada hizmet üretiyoruz ve insanları mutlu ediyoruz. Beltur Şirketi’ni yaklaşık 4 yıl önce kurduk. Düzce’nin bir turizm potansiyeli var. Bunu tetiklemek için kurduk. Düzce; Sakarya, Sapanca ve Bolu arasında bir bölgede. Fakat turizm yatırımları Ankara’dan İstanbul’a giderken Bolu’da bitiyor, İstanbul’dan Ankara’ya giderken Sapanca’da bitiyor. Sapanca ve Bolu arası boş. Düzce’ye tam zamanlı belediye başkanı olduktan sonra Düzce’nin ne kadar güzel bir şehir olduğunu, turizm bakımından saklı bir cennet olduğunun farkına vardım. Şundan emin olun, Düzce saklı bir cennet. Birçok arkadaşımız bu şehrin değerinin farkında değil. Bunu dışarıdan gelen insanlar daha iyi takdir ediyorlar” dedi.

“Konaklamalı hizmet verebilecek konuma erişiyoruz”

Başkan Özlü Düzce’ye her hafta 10 bin kişinin gelmesini hedeflediklerini belirterek “Bakın Konuralp’te kazılar yapıyoruz, bu şehrin tarihini gün yüzüne çıkartıyoruz. Normalde 30 yılda yapılabilecek kazıları 3 yılda yaptık. Gerçekten Düzce’de bir transformasyon yaşıyoruz. Düzce dönüşüyor, gelişiyor, büyüyor. Düzce’ye turlar gelecek. Her hafta 10 bin kişiyi getirmeyi hedefliyoruz, bunun için çalışıyoruz. Konaklama kapasitemizde biraz sıkıntı var. Akçakoca’da 2 konak, 1 otel devraldık, tadilatları sürüyor. Konaklamalı hizmet verebilecek konuma erişiyoruz. Aydınpınar’da yine konaklamalı dome çadırlar var. Çok şık ve güzel. Orasını da hizmete açacağız. Düzce’ye 5 yıldızlı bir otel geliyor. Arsası yatırımcı tarafından alındı. Yakında inşaata başlayacak. Yani biz Düzce’nin turizm potansiyelinin farkındayız ve harekete geçirmeye çalışıyoruz. Siz de Düzce’yi değiştiren, dönüştüren, geliştiren ekibin içindesiniz. O yüzden yaptığınız iş çok önemli. Sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum. İnşallah Düzce’nin turizm potansiyelini hep beraber harekete geçireceğiz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA