Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan ‘Zonguldak’ açıklaması Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan ‘Zonguldak’ açıklaması

Meclis toplantısı, bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanması ile başladı. Mecliste gündem maddesi görüşülmedi. 

İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sertaç Yavuz, kırsal kesimlerde yapılan yol hizmetleri hakkında meclisi bilgilendirdi. 

Gündem dışı söz alan CHP'li Hayrettin Kartal, mecliste verilen bir sözü Meclis Başkanı Necdet Karaveli'ye hatırlatarak "4 Mayıs'ta mecliste bir önerge hazırlamıştık. Bu Ereğli Güzelyurt köyümüzde muhtar ve köylülerin kendi imkanlarıyla okul önünde yaptıkları bir çim saha vardı. Bu çim sahanın köylülerin talebi, muhtarın talebi olarak çitle çevrilmesi gerekiyordu. Ancak burada söz verildi. Yapılacak denildi ki maliyet de 25-30 bin lira civarında bir şey tutuyordu. Alt tarafı on, on beş top, çit teli istiyorlardı. Burada söz verildi, yapılacak falan denildi ama yaz geçti, kış geliyor. Hala daha bu şey söz verildiği halde yapılmadı. Köylü gençlerimiz birebir soruyorlar. Bizim bu işin akıbeti ne oldu diye. Eğer yapılmayacaksa söz verilmesin, söz verildiyse de yapılsın. Yani bunlar atla deve değil. Bu tür şeylere biraz daha dikkat edersek, burada konuşmuştuk. Önergeye gerek yok demiştiniz. Biz de önergemizi geri çekmiştik. Takip ettiğimiz halde işi yokuşa sürdüler dedi. Yani ben en son Sercan Muhtar'la görüştüm 'oralı olmadılar' yapacağız, edeceğiz dediler' dedi. Ama aradan 6-7 ay geçti hala da işte kış geldi. Sözde olur mu olur mu bilmem" açıklamasını yaptı. 

İl Genel Meclisi Başkanı Karaveli, Güzelyurt Mahalle Muhtarı ile görüşeceğini ve bilgilendirme yapacağını söyledi. 
 

Kaynak: Öznur Güneş