Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı, Kozlu Belediye Başkan Adayı Altuğ Dökmeci’nin yanı sıra Tolga Gören, Erkut Alacalı ve Barış Demirel’i de yanına alarak, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerini bir ve beraber mücadele vererek kazanacaklarını açıkladı. 

CHP Zonguldak İl Başkan Yardımcıları Fatma Arslan ve Onur Altuntaş’ın da katıldığı basın açıklamasında konuşan Merve Arslan, “Bildiğiniz ve takdir ettiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu ilçe Örgütü olarak oldukça yoğun bir aday belirleme sürecini geride bıraktık. Genel Merkezimiz tarafından Sayın Altuğ Dökmeci adayımız olarak belirlendi. Kendisine, partimize ve Kozlu'muza hayırlı olmasını diliyorum. 

Tüm bu süreç boyunca, birlik ve beraberlik içerisinde, centilmence rekabet eden tüm aday adaylarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum. Günümüzde, kutuplaşan ve rekabetin gözleri kararttığı bir siyasi iklimde, bu birlikteliğin değeri tartışılamaz bir öneme sahiptir.
Umuyorum ki bu sürecimiz, tüm memleket siyasetine örnek teşkil edecektir. Bundan sonraki süreçte de aynı birliği göreceğinizden bir şüpheniz olmasın” dedi. 

DÖKMECİ: "KOZLU'DA CHP'NİN NEFERİ OLACAĞIM" 

CHP Kozlu Belediye Başkan Adayı Altuğ Dökmeci ise konuşmasında, “Hepimizin bildiği üzere, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında adalet ve şeffaflıkla geçirmiş olduğumuz aday adaylığı sürecimiz sona ermiştir. Diğer aday adayı dostlarımız ile birlikte uzun, meşakkatli, adil ve centilmen bir yarışın sonucunda genel merkezimiz tarafından "Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu Belediye Başkan Adaylığı" görevi, halkın da teveccühü ile tarafıma verilmiştir. Bu süreç içerisinde diğer aday adayı arkadaşlarımız ile birlikte yürüttüğümüz çalışmaların çok değerli olduğunun farkında olmak ile beraber, bundan sonrasında da birlikte, samimiyetle ve dostça yol yürüyeceğimizi bilmek bana fazlasıyla güven ve güç katmaktadır. Şimdiden her birine samimiyetle tek tek teşekkür ediyorum. 

Bu süreç içerisinde gerek duruşu gerek yönlendirmeleri gerekse göstermiş olduğu ilgi, alaka ile bu aşamaya gelmemizde bize adil şekilde davranan Sayın İlçe Başkanı’ma da teşekkürü borç bilir; devam eden süreçte de en ön saflarda beraber çalışmaktan onur ve gurur duyacağımı kendisine ifade etmek isterim. 

Yine aday adaylığından ta ki bu güne -yani Cumhuriyet Halk Partisinin Kozlu’muzdaki en ön neferi olma şerefine nail oluncaya kadar- yanımda olan dostlarıma, abilerime, ablalarıma ve en önemlisi aileme teşekkürlerimi sunuyorum. 

Partimize katıldığımdan beri yanımda yamacımca sizlerin verdiği desteği her gün artarak hissettim. Unutmayın ki biz, sizler olmadan bir anlam kazanamayız; ancak ve ancak sizlerle birlikte tüm hedeflere ulaşabiliriz. Beraber yürüyeceğimiz bu meşakkatli yolda sizlerin desteği, bizleri her daim şer odaklarından koruyacak ve birleştikçe kazanmaya çıkan yollar kısalacaktır. Bu yola beraber baş koyduğum siz değerli Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinden birisi olmak gurur ve onur kaynağımdır. 

Kozlu’muzun çok kıymetli vatandaşları! 

Yıllardır yalan dolan ile umutları çalınan, 

Verilen sözleri yerine getirilmeyen, 

Hak ettiği kentli hayatını yaşayamayan, 

Verdiği vergilerin hesabını soramayan, 

Belediyenin herhangi bir imkânından yararlanamayan siz değerli vatandaşlarımız! 

Bir belediyenin işvereni siz değerli vatandaşlarımız! 

Buz adam, Bağımsız Meclis Üyesi adayı oldu Buz adam, Bağımsız Meclis Üyesi adayı oldu

Merak etmeyin! 

Artık biz varız, artık hakkınızı biz arayacağız! 

Bu göreve talip olurken de dediğim gibi; 

Hak ettiğiniz hayatı yaşayabilmeniz için elimden geleni yapacağıma söz vererek seçimlerin startını veriyor ve hepinize destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi