Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Çorum Şehitliği ve Çamlık Mesire Alanı yanındaki Şehitlik Caddesi’nde başlattıkları yol genişletme çalışmalarında sona yaklaştı. Kazı ve dolu çalışmaları tamamlanan yolun asfalt öncesi mekanik serimine başlandı. Öte yandan bordür ve refüj çalışmaları da devam ederken Şehitlik Caddesi ile Çamlık Caddesi’nin kesiştiği noktaya da kavşak yapıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehir içi ulaşımı rahatlatmak için yeni bir çalışmayı daha hayata geçirdiklerini belirterek, “Yaklaşık 600 metrelik Şehitlik Caddemizde başlattığımız çalışmalarla burası 4 şeritli geniş bir yol olacak. Ayrıca yaya yolu ve şehitliğimizin yanında 4 bin 300 metrekarelik geniş bir alanı otopark olarak düzenliyoruz” dedi.

Tartıştıkları galericinin dükkanının camlarını kırıp, otomobillerini yaktılar; 10 gözaltı Tartıştıkları galericinin dükkanının camlarını kırıp, otomobillerini yaktılar; 10 gözaltı

Çalışma tamamlandığında Şehitlik Caddesi’nin Türk Bayrakları ve aydınlatmasıyla birlikte muhteşem bir görünüm kazanacağını belirten Başkan Aşgın, “Bu çalışmamızın yanı sıra Şehitlik Caddesi, Çamlık Caddesi’nin devamındaki Dumlupınar Caddesi’ne de bağlanmış olacak. Böylece, itfaiye binası karşısından Dumlupınar Caddesi’ne kadar devam eden yeni bir ring hattı ortaya çıkarmış olacağız” diye konuştu. 

Kaynak: DHA