AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Cumhurbaşkanı mitinginin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tarihî bir mitingi yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Emniyet Müdürü Sinan Ergen'e teşekkür etti. 

Defalarca takla atan ticari taksi, halk otobüsüne çarparak durabildi: 1 yaralı Defalarca takla atan ticari taksi, halk otobüsüne çarparak durabildi: 1 yaralı

Mustafa Çağlayan'ın açıklaması şöyle: 

"Yeni miting alanımızda tarihi bir mitinge hep birlikte şahitlik ettik. Gelen tüm hemşehrilerimize ben teşekkürlerimi sunuyorum. Kıymetli valimize ben çok teşekkür ediyorum. Mitingin organizasyonu, çevrenin emniyeti, hiçbir kaza, sıkıntı, bir problem olmadan mitingimizi Allah'ın izniyle bitirdik. Sonuca erdirdik. Kıymetli emniyet müdürümüze emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İlçe başkanlarımıza, kadın kolları, gençlik kolları, belediye başkanlarımıza ve belediye başkan adaylarımıza, milletvekillerimize il genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize, özellikle de gençlik kollarımıza günlerce sabahlara kadar meydanın hazırlanması için emek verdiler. Çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de Cumhurbaşkanımızın sevgisini yüreklerinde, kalplerinde hisseden ve mitinge gelip alanı hıncahınç dolduran, destekleyen kıymetli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten daha öncesinde de söyledik. Tarihi bir mitinge şahitlik ettik. Alanın çok büyük olması ve o alanın eee olması, enerjisi heyecanıyla çok güzel bir mitingi geride bıraktık. Bundan dolayı ben herkese şükranlarımı sunuyorum." 

Muhabir: Öznur Güneş