Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, üniversitedeki akademisyenlerin Fevkani Köprü hurdasının doğru hesapladığını ve sonuna kadar akademisyenlerine güvendiğini belirterek "Biz üniversiteyiz. O zaman herkes hesaplıyorsa biz üniversiteyi kapatalım. Ben kendimden daha çok o arkadaşlara güveniyorum. Benim üniversitemden de sahte rapor asla çıkmaz" diye konuştu. 

2024 Yılı Mesleki Gelişime Yönelik Teknik Destek Programı ilan edildi 2024 Yılı Mesleki Gelişime Yönelik Teknik Destek Programı ilan edildi

Fevkani Köprü hurdası ile ilgili tartışmalara son veren Rektör Özölçer "Biz bu tartışmalar ortada yokken tek tek çalıştık. Asla! metrekaresi şuymuş, üçmüş beşmiş. Hangi profil, kaç milimetre kalınlığında, hangi L profili var, hangi D profili var? Hangi dayanım oranında bunları bilmeden hangi kullanılmış öyle atmasyonla bir şey bulunamaz. Biz üniversiteyiz. O zaman herkes hesaplıyorsa biz üniversiteyi kapatalım. Bakın bu şehirde bu konu ciddi anlamda konuşuldu. Bunu herkes konuşabilir ama bu işin bir uzmanı var. Ben kendimden daha çok o arkadaşa güveniyorum. Asla böyle şey yapmasına izin vermem. Benim üniversitemden de sahte rapor asla çıkmaz. Belediye sonucu belki o dönemdeaçıklamalıydı. Bakın bunu biz açıklayamayız. Belediye bizden bir şey istemiş. Biz onun raporunu teslim ettik. Bunu belediye açıklar, biz açıklayamayız. Asla ekibine laf söyletmem" açıklamasını yaptı. 
 

Muhabir: Öznur Güneş