Teknopark A.Ş. Müdürü  Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, Zonguldak'a gelen firmalara üniversiteden mezun olan öğrencilerin işe girmesi şartı sunduklarını söyledi. 

Teknopark'ta Zonguldak'tan istihdam şartı olduğunu ifade eden Kesikoğlu, şunları söyledi:

"Bu böyle olur, başka türlü olmaz yani. Hep beraber birlikte yapacağız ki daha da ileriye gitsin. Şimdi tabii ortak olduğunuz için bugüne kadar da bu konuyla ilgili size bir bilgi verdirme yapılması gerekiyor. Yani ilk defa böyle bir şey yapıyoruz. Şunu da açıkçası büyük yüreklilikle söyleyeyim. Bizim ekibimiz; üniversiteden oluşan idare ekibimiz 7 kişilik akademisyen hocalarımızdan oluşan bir yönetim kadromuz var. Bizim üniversite dışında personelimiz. Üniversiteden gelen hocalarımıza ödenek ve maaş anlamında ciddi rakamlar almıyoruz. Bin lira, bin beş yüz lira ben de dahil sembolik ücretler alıyoruz. Biz gönüllü bir şekilde oranın gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Yani sizin aktarmış olduğunuz sermaye; şehre nasıl katkı sağlayacaksa onun için çalışıyoruz. Amacımız da bu. Çok şükür geçen sene Türkiye genelinde 98 teknopark içerisinde bu halde bakın bu fiziki olanaklarına rağmen 47'nci oldu. Gençler artık yazılım, oyun, bunlarla ilgileniyor. Şimdi biz bu çocukları analiz oluşturmadığımız sürece gelişme şansımız mümkün değil. Yine bakanlığımızın önemli desteklerinden bir tanesi; ilimizde siber güvenlik alanında. çok ciddi firmalara ev sahipliği yapıyoruz. Siber güvenlikle ilgili de bir kuluçka merkezi kuracağız. Doğal olarak ortağımız olduğunuz için bu sizi de çok yakından ilgilendiriyor." 

Pilav günü etkinliği yapıldı: 1990-94 mezunlarına plaket takdim edildi Pilav günü etkinliği yapıldı: 1990-94 mezunlarına plaket takdim edildi

Muhabir: Öznur Güneş